Skip to content
Menu
Menu

Volali vám „z banky“? Skutočný zamestnanec sa vás na to nikdy nepýta. Buďte ostražití

Prečítať článok

1.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/TippaPatt).

Ako zistíte, či ide o telefonát z banky? Keď vám zavolá niekto, kto tvrdí, že je z banky, buďte ostražití, pretože sa ľahko môžete stať obeťou podvodu. Pozornosť venujte predovšetkým jednej veci. Ak počujete podobné slová, ukončite hovor. Určite ide o podvod.

Ako zistíte, či ide o telefonát z banky? Keď vám zavolá niekto, kto tvrdí, že je z banky, buďte ostražití
Foto: shutterstock.com/TippaPatt

Niekedy zamestnanci banky volajú svojim klientom, aby im ponúkli pôžičku, kontrolujú splátky alebo inú službu. Túto skutočnosť využívajú podvodníci, ktorí sa podobne snažia získať dôveru potenciálnej obete. Tým, že sa vydávajú za poradcu, alebo zamestnanca banky, nezriedka oklamú nič netušiacich spotrebiteľov. Ak zavolali aj vám, keď počujete podobnú frázu, okamžite zaveste. V opačnom prípade sa rozlúčite so svojimi peniazmi.

Ako overiť bankového zamestnanca? Podvodník odhalí jednu vec

Nielen online, ale aj telefonické podvody sa stávajú nepríjemným každodenným javom. Pri prijatí hovoru z neznámeho čísla by ste mali byť veľmi opatrní. O to viac, ak sa osoba na druhej strane vydáva za zamestnanca banky. Samozrejme, môže to byť pravda a môže ísť o predaj ponuky, ale nezriedka sa podvodníci snažia oklamať potenciálne obete a pripraviť ich o peniaze. Na to si treba dávať pozor, pretože vydávať sa za oficiálne čísla nie je v dnešnej dobe pre podvodníkov žiadna výzva. Buďte preto ostražití pri každom prichádzajúcom hovore. Ako spoznáte, že vôbec nehovoríte so zamestnancom banky?

Nielen online, ale aj telefonické podvody sa stávajú nepríjemným každodenným javom. Pri prijatí hovoru z neznámeho čísla by ste mali byť veľmi opatrní. O to viac, ak sa osoba na druhej strane vydáva za zamestnanca banky
Foto: shutterstock/Viktollio

Aké údaje potrebujú podvodníci? Po tejto otázke okamžite zaveste.

Tlak možného podvodu a straty peňazí je dôvodom, prečo sa mnoho ľudí nechá oklamať. Keď ste „naleteli“, zlodej vás zvyčajne požiada o vaše bankové prihlasovacie údaje spolu s prípadným overovacím kódom. Nezabudnite. Zamestnanec banky vás nikdy, ale naozaj nikdy nebude žiadať o žiadne prihlasovacie údaje. Nikdy. Keď počujete takúto žiadosť, okamžite zaveste. V opačnom prípade vám vykradne účet. Koniec koncov, bude mať na to všetky potrebné údaje. Nikdy tiež neklikajte na žiadne „overovacie“ odkazy, ktoré vám boli zaslané počas hovoru, aj keď vyzerajú ako oficiálna webová stránka banky. Taktiež nedovoľte, aby sa vám do počítača, alebo telefónu inštalovali aplikácie. Najmä tie, ktoré umožnia tretej strane na diaľku vykonávať zmeny vo vašom zariadení, ako napríklad TeamViewer. Po takýchto situáciách by sa vám mala rozsvietiť obrovská červená kontrolka. Zaveste telefón, a ak vás situácia znepokojuje, vytočte oficiálne číslo svojej banky a overte si u skutočného zamestnanca, či je všetko v poriadku.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

V tento deň nikdy nepožičiavajte peniaze. Privoláte si smolu a finančné problémy.

„Babička si myslela, že jej Robert De Niro píše cez Messenger. Zaplavoval ju sexy fotkami.“

The post Volali vám „z banky“? Skutočný zamestnanec sa vás na to nikdy nepýta. Buďte ostražití appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj