Skip to content
Menu
Menu

Vypadajú vám po zime vlasy po hrstiach? Existuje na to domáci liek

Prečítať článok

21.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Studio Romantic).

Používanie rastlinných olejov v starostlivosti o vlasy je stále populárne. Hoci najobľúbenejšie sú kokosový, ricínový a avokádový olej, za zváženie stojí aj hroznový olej. Odborníci sa zhodujú, že vďaka svojim zdraviu prospešným vlastnostiam má fantastický vplyv na stav pokožky hlavy a posilňuje jej ochrannú bariéru. Navyše regeneruje poškodené vlasové vlákna a zabraňuje vypadávaniu vlasov.

Oslabené vlasy môžu po zime vypadávať.
Foto: shutterstock/Studio Romantic

Podceňovaný, ale vynikajúci olej z hroznových jadierok

Pre mnohé ženy je olejovanie vlasov nevyhnutnou súčasťou starostlivosti o vlasy. Rastlinné oleje bohaté na cenné zložky pomáhajú hydratovať suché pramene, upokojujú podráždenie pokožky hlavy a vlasy sú silnejšie, pružnejšie a vyživenejšie.

„Je to ľahký a rýchlo sa vstrebávajúci olej, ktorý je známy vysokou koncentráciou polynenasýtených mastných kyselín, najmä kyseliny linolovej. Zohráva dôležitú úlohu pri posilňovaní kožnej bariéry vrátane pokožky hlavy. Olej z hroznových jadierok je tiež bohatý na vitamín E, ktorý pôsobí ako silný antioxidant a chráni vlasy pred poškodením oxidačným stresom, – vysvetľuje kozmetická chemička Manuela Marcheggiani v rozhovore pre časopis Elle.

Čo obsahuje olej z hroznových jadierok?

Tento olej sa odporúča najmä ľuďom, ktorí bojujú s podráždením pokožky hlavy a nadmerným vypadávaním vlasov.

„Extrakt z hroznových jadierok obsahuje proantokyanidíny, chemické zlúčeniny, ktoré potláčajú zápal, ktorý je častou príčinou vypadávania vlasov. Navyše brzdí rozpad kolagénu, ktorý je kľúčový pre udržanie pružnosti pokožky, a tiež zlepšuje krvný obeh, čo prospieva vlasovým folikulom.“ – zdôrazňuje trichologička Gretchen Friese. Niektoré štúdie ukázali, že je tiež účinnou zbraňou v boji proti lupinám.

Olej z hroznových jadierok obsahuje veľké množstvo vitamínu E a proantokyanidínov.
Foto: shutterstock/AmyLv

Olej z hroznových jadierok môžu používať majiteľky akéhokoľvek typu vlasov, dokonca aj jemných a kučeravých. „Keďže má ľahkú textúru, nezaťažuje pramene. Vyniká svojou všestrannosťou – možno ho použiť pred šampónovaním na hĺbkovú hydratáciu pokožky hlavy alebo ho použiť ako kondicionér či masku. Je to tiež skvelý spôsob, ako urobiť rozštiepené končeky menej viditeľnými,“ – upozorňuje dermatologička Ashley Magovern.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Posilňuje vlasy lepšie ako keratín. Pridajte dve polievkové lyžice do vody a rozdiel uvidíte voľným okom

Umývate si vlasy ráno alebo večer? Správna voľba má obrovský vplyv na ich stav

The post Vypadajú vám po zime vlasy po hrstiach? Existuje na to domáci liek appeared first on Vášeň v tebe.