Skip to content
Menu
Menu

Vždy som mala ovisnuté viečka. Vyskúšala som trik s lyžičkou. Okamžite uvidíte rozdiel

Prečítať článok

1.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Marina Demeshko).

Poklesnuté očné viečka sa môžu vyskytnúť buď prirodzene, alebo časom ako dôsledok starnutia pokožky. Mnohí ľudia si myslia, že jediným riešením, ako sa tohto problému zbaviť, je chirurgický zákrok. Nič nemôže byť ďalej od pravdy. Poklesnuté viečka si môžete vyzdvihnúť aj doma.

Ako vyzdvihnúť ovisnuté viečka bez chirurgického zákroku?
Foto: shutterstock/Marina Demeshko

S pribúdajúcimi rokmi stráca pokožka pružnosť a začína ochabovať. Tvár vyzerá staršie, smutnejšie a poklesnuté viečka sa ťažko líčia, aby bolo niečo vidieť. Pravidelná hydratácia krémami a maskami môže pomôcť, ale nie vždy zaručí hladkú a pevnú pleť. Na pomoc prichádza trik s lyžičkou. Je jednoduchý, rýchly a hlavne zadarmo.

Obklady na poklesnuté viečka. Použite dva produkty z kuchyne

Problém poklesnutých viečok sa často vyskytuje u ľudí, ktorí nosia kontaktné šošovky. Pri ich nosení si môžeme nevedomky poškodiť svaly zodpovedné za poklesnutie viečok. Preto je také dôležité, aby ste pri každom nasadení kontaktných šošoviek naklonili hlavu dozadu.

Jednoducho ich priložte na viečka na 15 minút. Túto kúru opakujte dvakrát týždenne.
Foto: shutterstock/puhhha

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako vyzdvihnúť klesajúce viečka, je urobiť si očné zábaly z čerstvých uhoriek alebo vychladených čajových vrecúšok. Jednoducho ich priložte na viečka na 15 minút. Túto kúru opakujte dvakrát týždenne. Zelenina môžete predtým vychladiť. Nielenže vám pomôže v boji proti poklesnutým viečkam, ale zároveň vyživí vašu pleť a odstráni tmavé kruhy a opuchy.

Ako vyzdvihnúť ovisnuté viečka bez chirurgického zákroku? Siahnite po lyžičke

Príčinou poklesnutého viečka je tlak spánkového svalu naň. Na jeho vznik má okrem iného vplyv aj hrbenie sa a nesprávne držanie hlavy. Ak chcete sval uvoľniť, siahnite po čajovej lyžičke. Priložte si ju na vonkajší kútik oka, približne na úrovni špičky obočia a ťahajte ňou kožu smerom nahor. Podržte niekoľko sekúnd. Potom urobte to isté, len na ďalších dvoch miestach a to v strede a na začiatku obočia. Nakoniec pomocou prstov nadvihnite a 5 sekúnd podržte celé obočie. Rozdiel bude viditeľný okamžite. Okrem toho môžete každý deň vykonať jedno jednoduché cvičenie. Spočíva v tom, že otvoríte oči dokorán. Zároveň sa týmto cvičením vyhnete vráskam na čele.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Natrite pod oči a počkajte 25 minút. Funguje to ako botox a stojí menej ako 3 eurá

Len 20 minút. Vrásky okolo úst budú vyhladené a menej viditeľné

The post Vždy som mala ovisnuté viečka. Vyskúšala som trik s lyžičkou. Okamžite uvidíte rozdiel appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj