Skip to content
Menu
Menu

Zabudnite na zápach z úst. Porazíte ho vďaka prírodným trikom

Prečítať článok

02.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/kei907).

Ústna hygiena spolu s konzumáciou potravín, ako je petržlen a ananás, môže pomôcť znížiť zápach z úst. Ak máte zlý dych napriek tomu, že dodržiavate správnu ústnu hygienu, neznepokojujte sa. Vieme, ako si s tým poradiť.

Zabudnite na zápach z úst. Porazíte ho vďaka prírodným trikom.
Foto: shutterstock.com/kei907

Zápach z úst je bežný problém a jeho príčiny môžu byť rôzne. Potenciálne lieky zahŕňajú vodu, zelený čaj a bylinné výplachy. Pretrvávajúci zápach z úst alebo halitóza je zvyčajne spôsobená baktériami v ústach.

Tieto baktérie produkujú plyny, ktoré môžu spôsobiť nepríjemný zápach. Zápach vzniká, keď baktérie rozkladajú cukry a škroby v potravinách, ktoré jete. Ukážeme vám, ako to opraviť.

Pitná voda môže pomôcť v boji proti zápachu z úst

Pitná voda môže pomôcť v boji proti zápachu z úst.
Foto: shutterstock/Alter-ego

Sucho v ústach je stav, ktorý môže spôsobiť zápach z úst, ako aj iné zdravotné problémy ústnej dutiny. Sucho v ústach nastáva, keď slinné žľazy vo vnútri úst nevytvárajú dostatok slín na vypláchnutie čiastočiek potravy z úst. To pomáha kontrolovať hladinu baktérií v ústach. Vypite 2,5 litra vody denne.

Zelený čaj je skvelý na zápach z úst. Zabíja baktérie

Zelený čaj je skvelý na zápach z úst.
Foto: Pixabay/Couleur

Laboratórna štúdia z roku 2013 vykonaná Trusted Source skúmala účinky EGCG z čaju na tkanivo ľudských ďasien. Štúdia zistila, že EGCG stimuluje bunky ďasien, aby uvoľnili antimikrobiálnu chemikáliu. Táto chemikália sa zameriava na Porphyromonas gingivalis (P.gingivalis), čo je typ baktérie, ktorá prispieva k ochoreniu ďasien a zápachu z úst.

Extrakt zo zeleného čaju aj EGCG redukovali rast kultúr S. moorei, hoci extrakt zo zeleného čaju vykazoval najväčšie účinky. To naznačuje, že aj iné chemikálie v zelenom čaji môžu mať antibakteriálne vlastnosti.

Klinčeky sú skvelým liekom na zlý dych. Robia zázraky a zabíjajú baktérie

Otvorte špajzu a vytiahnite bylinky! Napríklad klinčeky pomáhajú okamžite osviežiť dych a pomáhajú bojovať proti baktériám v ústach. Môžete ich nosiť so sebou a cmúľať alebo žuť počas dňa.

Jedna pripomienka: Nepoužívajte klinčekový olej alebo klinčekový prášok, pretože môžu spôsobiť popáleniny.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Pozrite sa na obrázok a pozrite sa na nohy. Dozviete sa veľa o svojej osobnosti

Vedci objavili liek, vďaka ktorému opäť rastú zuby. Toto by mohla byť skutočná revolúcia v zubnom lekárstve

The post Zabudnite na zápach z úst. Porazíte ho vďaka prírodným trikom appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj