Skip to content
Menu
Menu

Zabudnutý spôsob chudnutia. Stačí pridať jednu polievkovú lyžicu do teplej vody

Prečítať článok

9.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/iva).

Leto sa rýchlo blíži. Mnohé ženy snívajú o štíhlej postave na pláži. Ak chcete pomôcť procesu chudnutia, určite vyskúšajte babičkin spôsob. Stačí pridať každý deň do teplej vody jednu čajovú lyžičku určitého kuchynského výrobku. Už po jednom týždni zaznamenáte prvé výsledky.

Prečo sa ho oplatí piť?
Foto: shutterstock/iva

Chudnutie nie je možné bez vyváženej stravy a fyzickej aktivity. Vďaka tejto metóde môžete navyše urýchliť tráviace procesy vo vašom tele. Výrobok, ktorý používali babičky na chudnutie, má teraz väčšina z nás v kuchynskej skrinke. Je čas pripomenúť si účinky jablčného octu.

Jablčný ocot na chudnutie a nielen to. Prečo sa ho oplatí piť?

Jablčný ocot má pre náš organizmus mnoho prospešných vlastností, vrátane tých na chudnutie. Obsahuje vitamíny skupiny B, ako aj minerálne látky, napríklad sodík, fosfor, draslík, železo, vápnik a horčík. Obsahuje tiež polyfenoly, betakarotén, flavonoidy, pektín a kyseliny octovú, citrónovú a mliečnu.

Tento výrobok je ideálny na chudnutie, pretože urýchľuje spaľovanie tukov a dokonca pomáha predchádzať jojo efektu. Okrem toho pomáha zbaviť sa prebytočnej vody, stimuluje krvný obeh a zlepšuje imunitu.

Jablčný ocot má pre náš organizmus mnoho prospešných vlastností, vrátane tých na chudnutie.
Foto: Shutterstock/wasanajai

Pamätajte však, že samotné pitie jablčného octu na chudnutie nestačí. Potrebná je správna strava, to je vylúčenie fastfoodov, spracovaných potravín a šumivých nápojov z jedálneho lístka. Takisto sa oplatí zaviesť do svojho denného režimu obľúbenú fyzickú aktivitu.

Ako piť jablčný ocot? Záleží na množstve

Jablčný ocot sa pridáva do šalátov a omáčok. Ak však chcete rýchlo spaľovať tuk, odporúča sa piť ho s teplou vodou. V akom množstve?

Stačí pridať jednu polievkovú lyžicu výrobku do pohára teplej vody. Takáto zmes na chudnutie by sa mala piť každý deň, niekoľko minút pred prvým jedlom. Na druhej strane, ľudia s veľkou nadváhou by mali odvar piť trikrát denne – pred raňajkami, po obede a pred spaním.

Jablčný ocot sa môže používať aj na dobrý a pokojný spánok. Na tento účel sa odporúča piť ho večer s medom v pomere 1:1.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Snívate o dokonalej postave na dovolenku? Vyskúšajte metódu chudnutia 4S

Začnite piť tento namiesto bežného čaju. Tuk zmizne ako blázo

The post Zabudnutý spôsob chudnutia. Stačí pridať jednu polievkovú lyžicu do teplej vody appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj