Skip to content
Menu
Menu

Zalejte ňou vädnúcu begóniu. Rýchlo sa vzchopí a obsype sa kvetmi ako nikdy predtým

Prečítať článok

19.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Kotcha K).

Begónie záhradné potešia svojimi sýtymi farbami a vyniknú nádherným kvitnutím. Niekedy však môže jedna chyba spôsobiť ich odumretie. Riešením bude domáci odvar, ktorý im pomôže získať späť ich želaný vzhľad.

Begónie záhradné potešia svojimi sýtymi farbami a vyniknú nádherným kvitnutím. Niekedy však môže jedna chyba spôsobiť ich odumretie
Foto: shutterstock/Kotcha K

Begónia je záhradnou klasikou z dobrého dôvodu. Táto ľahko pestovateľná rastlina zakorení v rôznych podmienkach a nepotrebuje veľa, aby sa jej darilo. Dobre si nájde miesto v črepníku aj na záhone.

Je begónia trvalka? Pestovanie, podmienky a správna starostlivosť

S prechodom mrazového spektra, t. j. v polovici mája, možno begónie úspešne vysádzať do zeme. Najlepším miestom bude slnečné miesto, nie však na priamom slnku. Dobrou voľbou sú pre ne baldachýny, markízy, odkvapy, čiastočne zatienené balkóny a terasy. Je vhodné zabezpečiť, aby bola pôda priepustná, úrodná, s mierne kyslým pH. Sú to trvalky a ich obdobie kvitnutia je v júni a trvá až do jesene.

Záhradné begónie záhradníci oceňujú pre ich okrasné vlastnosti, ako aj vysokú odolnosť voči poveternostným vplyvom a pomerne nízke nároky
Foto: shutterstock/IRINA CHETVERIKOVA

Aké je najlepšie hnojivo pre begónie? Odvďačia sa vám bohatými kvetmi

Záhradné begónie záhradníci oceňujú pre ich okrasné vlastnosti, ako aj vysokú odolnosť voči poveternostným vplyvom a pomerne nízke nároky. Ďalšou výhodou je, že kvitnú dlho, takmer až do prvých mrazov, a rýchlo rastú. Niekedy však môžu chradnúť v dôsledku nedostatočného hnojenia. Našťastie sa to dá ľahko napraviť pomocou domáceho hnojiva na báze kvasníc, cukru a vody. To im poskytne dostatok živín.

V miske rozdrobte 100 g droždia a pridajte 1 šálku cukru. Odstavte na 1-2 hodiny.

Všetko zalejte 10 l teplej, ale nie horúcej vody.

Počkajte, kým sa celé nerozpustí a nevznikne homogénna tekutina.

Suspenzia bude pripravená na použitie po týždni.

Pripravené hnojivo aplikujte raz za dva týždne.

Domáce hnojivo s takýmito zložkami stimuluje rast rastliny a zvyšuje kvitnutie. Okrem toho begónie budú ľahšie prijímať minerálne látky z pôdy. Okrem toho znížite riziko vzniku chorôb.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Uskladnite begónie takto cez zimu a budúci rok budú bujne kvitnúť

S týmto domácim kondicionérom sa begóniám darí až do jesene. Stojí menej ako 2 eurá

The post Zalejte ňou vädnúcu begóniu. Rýchlo sa vzchopí a obsype sa kvetmi ako nikdy predtým appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj