Skip to content
Menu
Menu

Zelený a šťavnatý trávnik za 4 týždne? Ukázal, že sa to dá. Len 5 krokov

Prečítať článok

02.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/1000 Words tiktok.com/@thelawnpack).

Ako sa starať o trávnik? Vďaka týmto jednoduchým 5 pravidlám ušetríte poškodený alebo založíte úplne nový a krásny trávnik už za 4 týždne. Zistite, ako to urobiť efektívne.

Ako sa starať o trávnik? Vďaka týmto jednoduchým 5 pravidlám ušetríte poškodený alebo založíte úplne nový a krásny trávnik už za 4 týždne.
Foto: shutterstock/1000 Words tiktok.com/@thelawnpack

Snívate o krásnom, zelenom trávniku, ktorý bude ozdobou vašej záhrady? Bez ohľadu na to, či je váš trávnik momentálne matný a chýba mu lesk, alebo ho plánujete presadiť – tu je 5 základných krokov, ktoré vám pomôžu pri jeho renovácii alebo vytvorení nanovo.

Ako obnoviť poškodený trávnik? Bude to trvať len 4 týždne

Autor účtu TikTok @The Lawn Pack sa špecializuje na záhradnícke tipy, najmä na starostlivosť o trávnik. Tu je 5 jednoduchých krokov, ktoré by ste podľa neho mali dodržiavať, aby ste dosiahli krásny trávnik už za 4 týždne.

@thelawnpack How to achieve this lawn in 4 weeks (5 steps only) #lawn #lawncare #uklawn #gardeninguk #gardenmaintenance #gardeningtips #lawntok ♬ original sound – The Lawn Pack

Prvým krokom je vertikutácia trávnika, údržba, ktorá zahŕňa vertikálne rezanie trávnika v priemere do hĺbky 5-15 mm. Ide o odstránenie častí odumretých rastlín, ktoré môžu zadržiavať vodu a umožňujú zlú priepustnosť vzduchu. Potom aplikujte granulované hnojivo na siatie trávy. V tejto fáze je vhodné pripomenúť, že príprava by mala byť kvalitná, pretože má priamy vplyv na neskoršiu kvalitu a vzhľad nášho trávnika.

Ďalším krokom je použitie zmesi trávových semien, opäť vysokej kvality, čo tiktoker jednoznačne vyzdvihol.

„V tejto fáze je veľmi dôležité, aby bol trávnik vylúčený z používania zvierat aj ľudí“

– uzavrel.

Následne aplikujeme prírodné tekuté trávnikové hnojivo, ktoré sa vďaka svojej konzistencii dostane ku korienkom a rýchlo stimuluje ich rast. Posledným krokom je výdatné zalievanie pripraveného trávnika počas štyroch týždňov.

Ako sa starať o trávnik po zime? Naučte sa jednoduché pravidlá

V prvom rade by ste mali začať hrabaním trávnika. Najlepšie je vykonať tento proces na samom začiatku apríla. Budete potrebovať metličkové hrable, teda vejárové, pretože tie najlepšie odstraňujú zeminu po zime. Je veľmi dôležité hrabať trávnik priečne, pretože vám to pomôže vyhrabať suché zvyšky a odumreté zvyšky rastlín.

Po hrabaní nezabudnite posúdiť stav trávnika – ak sa ukáže, že úlomky trávnika sa odlepili od zeme, a teda sú tam nerovnosti a vydutiny, bude potrebné valcovanie. Toto je proces vyrovnávania povrchu trávnika, aby sa trávnik pritlačil k zemi.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Dokonalý kvetináč? V ňom bude orchidea kvitnúť s dvojnásobnou silou

Aká pôda je pre levanduľu najlepšia? Každý záhradník to vie. Z fialovej vás budú bolieť oči

The post Zelený a šťavnatý trávnik za 4 týždne? Ukázal, že sa to dá. Len 5 krokov appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj