Skip to content
Menu
Menu

Žiadne melíry alebo bob. „Rozstrapatený“ účes zo 70. rokov je späť – a ženy sa do neho zbláznili

Prečítať článok

4.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/hedgehog94).

Tento účes kraľoval v 70. rokoch minulého storočia, ale dnes sa vrátil s veľkou pompou. Toto leto je istým hitom. Skvele sa hodí na kučeravé aj rovné vlasy a je ideálny pre mladé aj staršie ženy.

Aký je najlepší účes na leto 2024?
Foto: shutterstock/hedgehog94

Shaggy hair sú akýmsi návratom do minulosti. Tento štýl nosili Rihanna, Alexa Chung a Miley Cyrus. Osviežuje vzhľad a dodáva objem, takže je ideálny pre tenké a riedke vlasy. Retro strih sa pohodlne nosí a uberá vám roky.

Ako vyzerá shaggy hair? „Čím viac uvoľnené, neupravené, a umelecky rozstrapatené, tým lepšie“

Shaggy hair je účes priamo z francúzskych filmov 70. a 80. rokov. Aké sú jeho hlavné charakteristiky? Vyznačuje sa silne vrstvenými vlasmi, ktoré môžu byť rovné, vlnité alebo dokonca mierne strapaté. Vzadu sú dlhšie a vpredu kratšie. Účes môže mať ofinu, ale nemusí, pretože pramene sa môžu rozprestierať aj do strán.

Tento účes je ideálny pre zaneprázdnené ženy, ktoré chcú stráviť veľa času modelovaním vlasov. Úprava tohto účesu nie je náročná, čo je veľkou výhodou. Čím uvoľnenejšie, rozstrapatené a umelecky neusporiadané, tým lepšie.

Komu pristanú shaggy hair? Je to univerzálny strih. Hodí sa pre staršie aj mladšie ženy

Najlepšie sa hodia na oválne, okrúhle alebo hranaté tváre s výraznejšou líniou čeľuste. Dômyselne rozstrapatený vzhľad je však univerzálny štýl a pri správnom rozvrstvení bude vyzerať skvele na každej žene. Hoci je udržiavanie tohto účesu jednoduché, niekedy sa oplatí vzhľad trochu oživiť. Ak plánujete špeciálnu udalosť, môžete použiť aj kulmu, aby ste jemne „zlomili“ časť, ktorá odchádza od tváre. Nedovoľte však, aby bol účes príliš rozstrapatený.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Vanilka vo vlasoch? Toto sladké farbenie je letným hitom medzi ženami 50+

Miley Cyrus prezradila návod na účes, ktorý sa upravuje sám. Už nikdy nesiahnete po žehličke na vlasy

The post Žiadne melíry alebo bob. „Rozstrapatený“ účes zo 70. rokov je späť – a ženy sa do neho zbláznili appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj