Skip to content
Menu
Menu

Žiadne natáčky ani kulmy. Ako si vytvoriť vlny pomocou žehličky na vlasy? Dajte si pozor na jednu vec, inak to bude katastrofa

Prečítať článok

24.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Shutterstock/Oksy001).

Plážové vlny, kučery alebo možno mierne zvlnenie na koncoch? Na dosiahnutie tohto efektu nepotrebujete kulmy ani natáčky. Existujú aj iné spôsoby, ako dosiahnuť dokonalý letný účes. Zistite, ako vytvoriť kučery pomocou žehličky na vlasy a na čo si dať pozor, aby ste dosiahli dokonalý vzhľad.

Ako urobiť vlny pomocou žehličky na vlasy?
Foto: Shutterstock/Oksy001

Žehlička na vlasy je vhodným zariadením, keď chcete uhladiť a upraviť vlasy, a to aj na vlnité a kučeravé pramene. Existuje však mnoho účesov, ktoré s ňou môžete vytvoriť, napríklad očarujúce vlny na krátkych aj dlhých vlasoch. Ako si vytvoriť vlny bez kulmy?

Ako si urobiť vlny pomocou žehličky na vlasy? Je to jednoduché

Na natáčanie vlasov pomocou žehličky na vlasy je najlepšie zariadenie so zaoblenými okrajmi doštičiek. Vďaka tomu sa budú pramene ľahšie pohybovať a ostré konce ich nebudú ťahať. Nezáleží však na tom, či je žehlička na rovnanie úzka alebo široká, hoci s väčšími doštičkami sa ľahšie dosiahne jemnejší efekt. Ako vytvoriť kučery pomocou žehličky na vlasy? Tri spôsoby sú uvedené v nasledujúcom videu. Pamätajte, že vlasy nesmú byť vystavené nadmernému teplu. Chráňte pramene prostriedkom na ochranu pred teplom a používajte nízku až strednú teplotu. Takto si vlasy nepoškodíte.

Učešte si vlasy. Rozdeľte ich na časti a upevnite ich sponkami alebo gumičkami.

Uchopte prameň (čím hrubší, tým ľahší efekt dosiahnete), umiestnite ho medzi doštičky a obtočte ho okolo žehličky koncami nahor pod pravým uhlom (kučery), približne 45 stupňov (pevnejšie vlny) alebo približne 20-30 stupňov (ľahké vlny).

Pohybujte zariadením smerom nadol. Celý postup opakujte, kým nenatočíte všetky vlasy.

TIP! Stupeň natočenia vlasov nezávisí len od uhla, pod ktorým držíte žehličku na vlasy. Rýchlym prechádzaním po vlasoch dosiahnete efekt ľahkých vĺn. O niečo pomalšie poskytne silnejšie kučery. Prístroj nasmerujte smerom od tváre von.

Ako si doma vytvoriť kučery bez kulmy? Nielen žehlička na vlasy

Ako si doma vytvoriť kučery bez kulmy? Nielen žehličkou.
Foto: shutterstock/galyakiss

Nechýbajú spôsoby, ako si vytvoriť vlny a kučery bez kulmy, natáčok alebo žehličky na vlasy. Skutočným hitom sú vlny z opaskov na župany, ale to nie je jediný spôsob, ako dosiahnuť efekt, o ktorom snívate. Dôležitejšie je, že to urobíte bez použitia vysokých teplôt, takže je to skvelá alternatíva, ak si nechcete poškodiť vlasy.

Kučery na opasok županu. Rozdeľte si vlasy na dve časti na ľavej a pravej strane hlavy a rozdeľte ich tak, ako ich nosíte každý deň. Obe časti obtočte okolo opasku županu a konce zaistite gumičkou do vlasov. Nakoniec pás zviažte a nechajte ho na hlave niekoľko hodín alebo cez noc.

Ponožkové vlny. Rozdeľte si vlasy na dve časti na ľavej a pravej strane. Rozčešte ich. Uchopte ponožku, nevyhnutne dlhú, s otvorom smerom nadol. Rozdeľte vlasy na tri alebo štyri časti. Začnite vlasy obtáčať okolo ponožky. Keď je celá sekcia omotaná okolo ponožky, zrolujte ju a zastrčte vlasy dovnútra. Nechajte pôsobiť niekoľko hodín alebo cez noc.

Vlny na gumičke. Toto je najjednoduchší spôsob, ako získať vlny a kučery. Stačí, ak vlasy zrolujete do drdolu alebo niekoľkých drdolov (najlepšie na vrchu, v strede a nad zátylkom), zaistíte gumičkou a necháte ich na mieste niekoľko hodín.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Módne účesy pre 60-tničky. Tieto účesy vám môžu ubrať až 10 rokov

Jennifer Aniston neprestáva prekvapovať. Budeme opäť žiadať o „účes Rachel“?

The post Žiadne natáčky ani kulmy. Ako si vytvoriť vlny pomocou žehličky na vlasy? Dajte si pozor na jednu vec, inak to bude katastrofa appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj