Skip to content
Menu
Menu

Žiadny trezor. Toto je najlepšie miesto na skrytie karty v hotelovej izbe. Zlodej sa tam nepozrie

Prečítať článok

17.06.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Pexels/Andrea Piacquadio Pixabay/JanClaus).

Krádeže v zahraničí sa môžu stať každému. Ak sa chystáme na dovolenku, oplatí sa vopred dbať nielen na správne zabezpečenie cenných vecí v kufri, ale aj na občiansky preukaz či kreditnú kartu. Kde je najlepšie ich uchovávať?

Ako sa chrániť pred krádežou v hoteli?
Foto: Pexels/Andrea Piacquadio Pixabay/JanClaus

Na dovolenke sa dá ľahko rozptýliť. Na dovolenke relaxujeme a zabúdame na nebezpečenstvá, ktoré nás čakajú, a to je skvelá príležitosť pre zlodejov a podvodníkov. Ako sa im vyhnúť? Vysvetľujeme, kde uchovávať doklady a cennosti v hotelovej izbe, aby ste predišli krádeži a problémom.

Kam schovať doklady v hoteli? Trezor nie je vôbec najlepšia voľba

Dôsledkom nepozornosti môže byť strata dokladov alebo bankomatovej karty. To spôsobuje veľké problémy nielen na letisku, ale ohrozuje aj naše úspory. Ukazuje sa, že najlepším miestom na ukrytie cenných vecí nie je trezor.

Po vstupe do miestnosti sa zlodej určite bude chcieť dostať dovnútra a ak sa mu to podarí, prídeme o doklady a cennosti. Je tiež potrebné pripomenúť, že každý hotel má núdzový kód alebo kľúč, ktorým ho možno otvoriť. Kam by ste si teda mali schovať svoju bankomatovú kartu alebo občiansky preukaz?

V rozhovore pre Daily Mail letuška tvrdí, že najlepšie riešenie je na nesamozrejmých miestach, ako je vnútro topánok. Je malá šanca, že by zlodeja vôbec napadlo sa tam pozrieť. Prázdne obaly od kozmetiky alebo rúčka kefy na vlasy sú tiež dobrým miestom na ukrytie menších predmetov.

Ako sa chrániť pred krádežou v hoteli? Niekoľko málo známych metód, ktoré pomôžu chrániť sa pred vlámaním

Aby ste sa ochránili pred prípadným vlámaním do hotelovej izby, oplatí sa použiť niekoľko užitočných trikov.

Pred odchodom z miestnosti si zapnime televízor. Ak zlodej začuje hluk, pravdepodobne sa rozhodne nevstúpiť dovnútra.

Nenechávajte otvorené okná, ak máte izbu na prízemí, prvom alebo dokonca druhom poschodí.

Oblečenie a iné veci si nechajme v skrini či kufri, a potom zabránime prípadnému zlodejovi vidieť niečo cenné, napr. cez okno alebo balkónové dvere.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Tieto krajiny môžete navštíviť bez pasu. Let do jednej z nich trvá 26 hodín

Čo si vziať na dovolenku? Balenie podľa metódy 3-3-3. Nič vám nebude chýbať

The post Žiadny trezor. Toto je najlepšie miesto na skrytie karty v hotelovej izbe. Zlodej sa tam nepozrie appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj