Skip to content
Menu
Menu

Zmiešajte 4 prísady a natrite si päty. Domáce exfoliačné ponožky budú fungovať lepšie ako liečba

Prečítať článok

20.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/SrideeStudio).

Blíži sa leto, čas nosenia vzdušných šiat a sandálov. Niet divu, že sa nikto z nás nechce báť škaredých a suchých nôh. Vtedy si kladieme otázku, či sú domáce exfoliačné ponožky účinné? Áno a tie vyrobené doma sú skvelou voľbou.

Sú domáce exfoliačné ponožky účinné?
Foto: shutterstock.com/SrideeStudio

Leto je už za rohom. Teraz je ten ideálny čas dať si po zime do poriadku päty. Skôr ako siahnete po produktoch na boj proti zrohovatenej pokožke, určite vyskúšajte niekoľko domácich prostriedkov na komplexné ošetrenie chodidiel. Účinné sú nie len domáce kúpele alebo peelingy. Existuje aj jednoduchý a lacný spôsob, ako si vyrobiť exfoliačné ponožky. Nezabudnite však pred vyskúšaním niektorého z domácich trikov vykonať test citlivosti na malom kúsku pokožky.

Ako sa správne starať o päty? Doprajte svojim nohám domáce kúpele

V boji za krásnymi a hladkými nohami je naším najlepším spojencom čas. Ak budete trpezliví a systematickí, dokážete dosiahnuť hladkú pokožku aj bez pomoci kozmetičky. Každú domácu starostlivosť by ste mali začať zjemňujúcim kúpeľom na nohy. Môžete použiť morskú soľ alebo jedlú sódu. Do 3 litrov teplej vody pridajte 1,5 polievkovej lyžice soli alebo jedlej sódy, premiešajte a namočte nohy na 20 minút.

Najlepšie fungujú tie krémy, ktoré vo svojom zložení obsahujú močovinu.
Foto: shutterstock/H_Ko

Ďalším krokom je príprava peelingu. Pripravte si 2 polievkové lyžice olivového oleja, 2 čajové lyžičky citrónovej šťavy a 3 polievkové lyžice mletej kávy. Všetky prísady zmiešajte v miske a naneste na nohy. Krúživými pohybmi si nohy niekoľko minút masírujte a potom opláchnite. Nakoniec naneste svoj obľúbený krém. Najlepšie fungujú tie krémy, ktoré vo svojom zložení obsahujú močovinu.

Sú domáce exfoliačné ponožky účinné? Vaše nohy vám za ne poďakujú

Domáce exfoliačné ponožky sú skvelou voľbou, ak hľadáte šetrný spôsob, ako sa zbaviť hrubej kože na chodidlách. Pomáhajú exfoliovať zrohovatenú pokožku, vyrovnávajú jej tón, poskytujú výživu a hydratáciu.

Na ich prípravu budete potrebovať:

3 lyžice olivového oleja

3 PL kyseliny citrónovej

3 kvapky levanduľového oleja

4 PL močovinového krému 30%

lepiaca fólia

Ošetrenie nôh je najlepšie vykonať pred spaním. Všetky ingrediencie vložte do misky a premiešajte. Dôkladne si umyte a osušte nohy a naneste na ne zmes. Zabaľte do potravinovej fólie, navlečte si hrubé bavlnené ponožky a nechajte na nohách do rána. Po prebudení si nohy utrite uterákom a natrite obľúbeným krémom. Ošetrenie opakujte podľa potreby, ale nie častejšie ako raz za 2 týždne. Ak sa objavia akékoľvek kožné ťažkosti, poraďte sa s dermatológom.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Zjemňuje drsnú pokožku, bojuje proti plesniam a bradaviciam. Namočte nohy na štvrť hodiny

Do čoho si namočiť nohy? Pridajte toto korenie do misky s vodou. Po 15 minútach zmizne pocit „ťažkých nôh“

The post Zmiešajte 4 prísady a natrite si päty. Domáce exfoliačné ponožky budú fungovať lepšie ako liečba appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj