Skip to content
Menu
Menu

Zmiešajte oba produkty a nastriekajte ich na oblečenie. Po nepríjemných pachoch nezostanú žiadne stopy

Prečítať článok

8.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/surachet khamsuk).

Nepríjemný zápach oblečenia vám môže v niektorých situáciách zamotať hlavu. Plánujete si obliecť blúzku, ktorá prešla zápachom v šatníku? Buďte pokojní, stačí poznať osvedčený spôsob, ako rýchlo a účinne osviežiť oblečenie, a to bez prania. Poradíme vám, ako si pripraviť domáci osviežovač tkanín.

Tkaniny majú tendenciu nasávať pachy, ktoré nemusia byť príjemné.
Foto: shutterstock/surachet khamsuk

Tkaniny majú tendenciu nasávať pachy, ktoré nemusia byť príjemné. Dá sa s tým niečo rýchlo a účinne urobiť? Našťastie áno. Na osvieženie oblečenia nemusíte hneď zapínať práčku. Stačia dva prípravky, ktoré má určite väčšina z nás doma.

Ako osviežiť vôňu oblečenia bez prania? Vyrobte si domáci osviežovač vzduchu

Zápach potu, závislého oblečenia alebo ten spôsobený varením. Možností, ako tkaninou prejsť nepríjemný zápach, je naozaj dosť. Dá sa s tým niečo robiť?

Pomocou spoľahlivého domáceho prostriedku sa nepríjemný zápach pohltí a tkanina sa osvieži. Funguje nielen na oblečenie, ale aj na citlivé povrchy, ako sú pohovky, čalúnenie, koberce, posteľná bielizeň, záclony alebo dokonca posteľ vášho domáceho maznáčika.
Je taký pohodlný, že funguje okamžite. Je to teda dokonalé riešenie, keď je potrebné ihneď vyčistiť oblečenie alebo chcete osviežiť pohovku, pretože majú prísť hostia na neohlásenú návštevu. Domáci osviežovač tkanín si môžete pripraviť takmer kedykoľvek, pretože na jeho výrobu potrebujete len dva produkty, ktoré má väčšina z nás doma. Celá vec vám zaberie len niekoľko minút.

Ako si vyrobíte domáci osviežovač vzduchu? Stačia dve prísady

Na výrobu domáceho osviežovača textílií skutočne potrebujete spoľahlivú jedlú sódu a destilovanú vodu. Ak chcete nielen pohltiť nepríjemný zápach, ale aj dodať tkanine príjemnú vôňu, môžete navyše siahnuť po obľúbenom esenciálnom oleji.

Najlepšie je tekutinu nastriekať na tkaninu tak, aby na ňu dopadala jemná hmla a pohltila tak nepríjemný a problematický zápach.
Foto: Súkromný archív

Ak chcete vyrobiť domáci osviežovač tkanín v spreji, jednoducho nasypte čajovú lyžičku sódy do fľaše s rozprašovačom a zalejte mierne ohriatou destilovanou vodou. Nakoniec pridajte niekoľko kvapiek esenciálneho oleja a celé to premiešajte pretrepávaním fľaše.

Po príprave domáceho osviežovača vzduchu na textílie sa môžete pustiť rovno do práce. Je dôležité, aby ste ho nepoužívali priamo na povrch, z ktorého chcete odstrániť nepríjemný zápach. Najlepšie je tekutinu nastriekať na tkaninu tak, aby na ňu dopadala jemná hmla a pohltila tak nepríjemný a problematický zápach.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Charakteristický „zápach starých“ nie je otázkou hygieny. Odkiaľ pochádza?

Viete, ako ľahko odstrániť zápach rýb z vašich rúk a hrncov?

The post Zmiešajte oba produkty a nastriekajte ich na oblečenie. Po nepríjemných pachoch nezostanú žiadne stopy appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj