Skip to content
Menu
Menu

Zmiešajte s vodou a nalejte do žehličky. Raz potiahnite a vaše oblečenie bude hladké. Zabudnite na záhyby

Prečítať článok

19.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/Garna Zarina).

Mnohí ľudia žehlenie neznášajú a považujú ho za nepríjemnú povinnosť. Našťastie existuje spôsob, ako si vyhladenie oblečenia spríjemniť a nezabrať mu toľko času. Stačí, ak do vody pridáte jeden výrobok

Mnohí ľudia žehlenie neznášajú a považujú ho za nepríjemnú povinnosť.
Foto: shutterstock.com/Garna Zarina

Často odkladáme žehlenie na poslednú chvíľu a potom sme frustrovaní, keď sa nám oblečenie nedarí vyhladiť. Niektoré látky sa žehlia ťažšie ako iné a rýchlejšie sa pokrčia, ale ukázalo sa, že existuje jednoduchý spôsob, ako si túto úlohu uľahčiť.

Ako si uľahčiť žehlenie? Vezmite tento výrobok z kuchyne a zmiešajte ho s vodou. Záhyby budú minulosťou

Aby ste sa vyhli tvrdým záhybom na oblečení, je dobré postarať sa o niekoľko vecí už pri jeho sušení. Pred zavesením mokrého odevu je dobré ho vytriasť, v takom prípade sa vlákna uvoľnia a trochu natiahnu. Oblečenie by malo na sušičke visieť vo zvislej polohe a nemalo by sa prekrývať, pretože sa ľahšie pokrčí a jeho sušenie trvá dlhšie.

Dobrým spôsobom, ako sa vysporiadať so zložitými záhybmi, je pridať do vody na žehlenie trochu citrónovej šťavy. Kyselina zmäkčí látku, čím uľahčí žehlenie, a navyše ju osvieži a príjemne prevonia. Tento patent má aj ďalšiu výhodu: ochráni vašu žehličku pred usadzovaním vodného kameňa. Jednoducho zmiešajte 100 ml vody s citrónovou šťavou, prelejte ju cez sitko a nalejte do nádoby žehličky.

Môže sa to stať každému, kto si zľahka popáli oblečenie žehličkou. Našťastie ich nemusíte vyhadzovať, pretože lesklé škvrny sa dajú odstrániť domácimi prostriedkami.
Foto: shutterstock/New Africa

Ako odstránite škvrny od žehličky? Tu sú domáce prostriedky. Špina zmizne v okamihu

Môže sa to stať každému, kto si zľahka popáli oblečenie žehličkou. Našťastie ich nemusíte vyhadzovať, pretože lesklé škvrny sa dajú odstrániť domácimi prostriedkami. Na to sa hodí ocot; zmiešajte ho s vodou v pomere 2:3 a nalejte do fľaše s rozprašovačom, potom škvrnu postriekajte a prežehlite cez bavlnenú látku. Ďalším spôsobom je zasypať spáleninu soľou, prípadne cukrom. Mali by ste ju mierne navlhčiť, posypať a počkať 15 minút. Po tomto čase by mal odev vyzerať ako nový.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Túto funkciu má každá žehlička. Mnoho ľudí o nej nevie a pritom im veľmi uľahčuje život

Špiní sa vám oblečenie od žehličky a vy už plánujete kúpiť novú? Stačí vám jeden výrobok z kuchyne a 5 minút práce

The post Zmiešajte s vodou a nalejte do žehličky. Raz potiahnite a vaše oblečenie bude hladké. Zabudnite na záhyby appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj