Skip to content
Menu
Menu

Zmiešajte s vodou, naneste na obočie a priložte fóliu. Túto domácu lamináciu za 1 euro vám bude závidieť každá kamarátka

Prečítať článok

25.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Volodymyr TVERDOKHLIB).

Laminácia obočia doma a len za 1 euro? Samozrejme, že je to možné. Nemusíte behať po drahých a exkluzívnych kozmetických salónoch, aby ste sa mohli tešiť z krásne upraveného obočia na leto. Všetko, čo potrebujete, je jeden výrobok, ktorý určite nájdete vo svojej kuchyni.

Chcete krásne obočie na leto? Nemusíte minúť ani cent na lamináciu.
Foto: shutterstock/Volodymyr TVERDOKHLIB

Laminácia obočia je veľmi populárna. Nielenže sa vďaka nemu obočie stane výraznejším, oveľa hustejším a silnejším, ale konečne sa začne aj tvarovať. Zároveň nepatrí medzi najlacnejšie zákroky. Jeho ceny sa začínajú od 40 eur, vo veľkých mestách sa často pohybujú v rozmedzí 50 až 60 eur. Okrem toho účinok trvá 4 až 6 týždňov, takže po uplynutí tejto doby ho treba zopakovať. A opäť zaplatiť.

Našťastie existujú lacné domáce prostriedky, ktoré vám poskytnú účinok exkluzívneho kozmetického salónu. Naše babičky, ktoré vyrastali v dobe socializmu, by takýmito domácimi trikmi určite nepohrdli. Nemali taký výber, pokiaľ ide o kozmetiku, a regály obchodov neboli práve preplnené zahraničným tovarom. Preto často siahali po výrobkoch, ktoré sa používali napríklad v kuchyni. Mnohé z nich majú vlastnosti, ktoré sa v kozmetickom priemysle cenia.

Laminácia obočia bez opustenia domu? Všetko, čo potrebujete, máte v kuchyni

Laminácia je jedným z najpopulárnejších kozmetických ošetrení.
Foto: Shutterstock/dimid_86

Do obľuby sa vracajú domáce a úsporné metódy úpravy. Jedným z príkladov je laminácia obočia, ktorú mnohé portály opisujú pomocou výrobku, ktorý určite nájdeme v našej kuchynskej skrinke. A ak nie? Stačí sa prejsť do najbližšieho obchodu a mať vo vrecku 1 euro. Výrobkom, o ktorom ide, je želatína. Ak už máme v ruke jedno vrecúško želatínového prášku, je čas pristúpiť k ďalším krokom.

Do hrnca nasypte 3 polievkové lyžice želatíny. Prášok zalejte 2 lyžicami vriacej vody a dôkladne premiešajte. Priveďte hmotu do varu a varte približne 5 minút. Potom náš „odvar“ odložíme, a keď vychladne, pridáme doň trochu olivového oleja. Môžete použiť aj iný olej určený na starostlivosť o pleť, napríklad avokádový olej. Nie je na škodu pridať aj niekoľko kvapiek ricínového oleja, ktorý je najúčinnejším a najprirodzenejším prípravkom na starostlivosť o obočie.

Pomocou želatíny si lamináciu obočia urobíte sami doma.
Foto: shutterstock/New Africa

Pred začatím domácej laminácie by sa obočie malo dôkladne očistiť a rozčesať špeciálnou kefkou určenou na tento účel. Na pripravené obočie teraz nanesieme našu zmes. Robí sa to pomocou ušnej tyčinky, ktorá je namočená v želatínovom roztoku. Zmes sa potom ešte raz prečeše kefkou a upraví podľa želania, pričom sa zvolí tvar, ktorý vám najviac vyhovuje. Výrobok sa na obočí ponechá jednu hodinu. Na dosiahnutie silnejšieho efektu možno na tento čas na obočie umiestniť tenké kúsky fólie. Potom sa želatína zmyje vlažnou alebo mierne teplou vodou. A voila! Účinok takejto laminácie by mal vydržať približne 2-3 týždne.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Funguje to ako botox za 100 eur. Namiesto pitia si to naneste na tvár. Rozbije vrásky ako valček

Siahnite do kuchynskej skrinky a naneste na pokožku. Hydratuje lepšie ako drahé krémy

The post Zmiešajte s vodou, naneste na obočie a priložte fóliu. Túto domácu lamináciu za 1 euro vám bude závidieť každá kamarátka appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj