Skip to content
Menu
Menu

Zmiešajte tri zložky a naneste ich pod oči. Po tmavých kruhoch nebude ani stopy

Prečítať článok

13.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/PeopleImages.com – Yuri A).

Pokožka pod očami je veľmi jemná. Je citlivá na škodlivé vonkajšie faktory, stres, únavu a plynutie času, starne rýchlejšie a často spôsobuje, že tvár vyzerá staršia, než v skutočnosti je. Čo by sme mali používať na pokožku pod očami? Aké zložky hľadať v prípravkoch na starostlivosť o očné okolie a ako si vyrobiť vlastné očné sérum?

Pokožka okolo očí si vyžaduje inú starostlivosť ako zvyšok tváre.
Foto: shutterstock/PeopleImages.com – Yuri A

Prečo pokožka pod očami starne rýchlejšie?

Pokožka okolo očí si vyžaduje inú starostlivosť ako zvyšok tváre. Má menej mazových žliaz, rýchlejšie sa vysušuje a je náchylnejšia na podráždenie. Od prírody je tenká a jemná, preto silnejšie reaguje na škodlivé účinky vonkajších faktorov, málo spánku, fajčenie, nedostatok vody a v neposlednom rade aj na plynutie času. Všetky tieto faktory spolu spôsobujú, že pokožka skôr stráca svoju pevnosť a pružnosť a rýchlejšie sa na nej vytvárajú jemné vrásky, tmavé kruhy a dokonca aj opuchy.

Ako sa teda starať o pokožku pod očami, aby ste sa dlhšie tešili zo žiarivého vzhľadu? V prvom rade zabudnite na mýtus, že o pokožku okolo očí sa treba starať až po 30. roku života. Nič nemôže byť ďalej od pravdy – o túto oblasť našej tváre by sme sa mali starať čo najskôr. Čím skôr začneme pokožku pod očami pravidelne hydratovať a vyživovať, tým neskôr sa objavia vrásky a tým dlhšie môžeme vyzerať mlado.

Ako sa starať o pokožku pod očami?

Starostlivosť o pokožku pod očami si vyžaduje pravidelnosť a systematickosť. Dodržiavanie niekoľkých jednoduchých pravidiel a vytváranie správnych návykov sa však v budúcnosti určite vyplatí.

Pre pokožku okolo očí sú najdôležitejšie tieto pravidlá:

Starostlivé a dôkladné odlíčenie. Robte to veľmi jemne a vyhnite sa treniu alebo ťahaniu pokožky. Make-up odstraňujte vždy, bez ohľadu na to, ako veľmi ste unavení. Najlepšie sa na to hodia prírodné micelárne mlieka, mlieka, emulzie, oleje alebo čisté rastlinné oleje.

Pravidelne masírujte očné okolie – robte to počas každodennej starostlivosti o pleť. Môžete masírovať prstami alebo použiť masážne prístroje a valčeky dostupné na trhu. Takáto masáž zlepšuje krvný a lymfatický obeh, stimuluje tvorbu kolagénových a elastínových vlákien a spevňuje pokožku.

Dbajte o svoju pleť – každé ráno a večer nanášajte krém pod oči. Uistite sa, že vaša denná kozmetika obsahuje ochranný krém proti slnečnému žiareniu. V prípade zrelej pleti možno účinok očného krému zintenzívniť pridaním séra.

Nezabudnite na dostatok spánku a odpočinku – pokožka pod očami okamžite reaguje na nedostatok spánku a únavu. To spôsobuje podliatiny a opuchy.

Hydratujte sa – pitie dostatočného množstva vody počas celého dňa je dôležité nielen pre správne fungovanie celého nášho tela, ale aj pre stav našej pleti.

Dávajte si pozor na to, čo jete – dbajte na to, aby vaša strava obsahovala všetky potrebné vitamíny, stopové prvky a zdravé tuky, ktorých nedostatok spôsobuje rýchlejšie starnutie pokožky, a to nielen pod očami.

Starostlivosť o pokožku pod očami si vyžaduje pravidelnosť a systematickosť.
Foto: shutterstock/JLco Julia Amaral

Na aké zložky sa zamerať v očnej kozmetike?

Jemná pokožka pod očami potrebuje špeciálnu starostlivosť. Očné krémy by mali obsahovať zložky, ktoré stimulujú tvorbu kolagénu a elastínu v pokožke, hydratujú ju, vyhladzujú a rozjasňujú. Zároveň sa vyhnite kozmetike, ktorá obsahuje alkohol, umelé farbivá a silné konzervačné látky.

Vyberte si očný krém, ktorý obsahuje aspoň jednu z nasledujúcich zložiek:

retinol,

peptidy,

ceramidy,

vitamín C,

kyselinu hyalurónovú,

kolagén.

Jemná pokožka pod očami si od nás vyžaduje špeciálnu starostlivosť.
Foto: shutterstock.com/guillefdez_9

Ako vyrobiť očný krém s kávou?

Ingrediencie:

1/3 šálky kávového macerátu,

1/3 šálky včelieho vosku,

1/4 šálky kokosového oleja,

1 čajová lyžička bambuckého masla,

1 čajová lyžička tekutého vitamínu E.

Príprava:

Najprv si pripravte macerát. Mletú kávu (v ľubovoľnom množstve) zalejte rovnakým množstvom akéhokoľvek oleja. Najlepšie funguje slnečnicový alebo mandľový olej. Dôkladne premiešajte, nalejte do vzduchotesnej nádoby a odložte aspoň na dva týždne, pričom nezabudnite denne pretrepať. Hotový macerát preceďte cez kávový filter a nalejte do fľaše alebo nádoby z tmavého skla.

Včelí vosk zohrejte v malom hrnci na miernom ohni. Keď sa vosk rozpustí, pridajte všetky ostatné prísady a dôkladne premiešajte.

Hotovú zmes vložte do čistej, uzavretej nádoby a vložte na hodinu do chladničky, aby zhustla.

Uchovávajte v chladničke a používajte denne – ráno a večer.

Očné sérum s kávou

Ingrediencie:

½ mletej kávy (čím vyšší obsah kofeínu, tým lepšie),

½ šálky oleja zo sladkých mandlí,

lyžička avokádového oleja.

Príprava:

Kávu nasypte do pohára, zalejte ju olejom zo sladkých mandlí – tak, aby bola úplne pokrytá. Umiestnite nádobu tesne uzavretú na tmavé miesto a nechajte pôsobiť 4 dni. Po uplynutí tejto doby pomocou gázy preceďte olej z nádoby do čistej misky.

Pridajte lyžicu avokádového oleja a dôkladne premiešajte.

Sérum prelejte do sklenenej fľaše. Môže to byť fľaštička s pipetou z iného použitého kozmetického výrobku.

Uchovávajte v chladničke a používajte denne – ráno a večer.

Domáci očný krém s vitamínom E

Zloženie:

½ čajovej lyžičky kokosového oleja,

niekoľko kvapiek sladkého mandľového oleja,

kapsule vitamínu E.

Príprava:

Napichnite jednu kapsulu vitamínu E a vytlačte obsah.

Pridajte pol čajovej lyžičky kokosového oleja a niekoľko kvapiek mandľového oleja. Mandľový olej pridávajte pomaly, aby krém nemal príliš riedku konzistenciu.

Prísady dôkladne premiešajte a vložte do čistej, uzavretej nádoby.

Uchovávajte v chladničke a používajte denne – ráno a večer.

Všetka kozmetika pripravená svojpomocne neobsahuje vo svojom zložení konzervačné látky, takže jej dátum spotreby je kratší ako u výrobkov z drogérie. Ideálne je skladovať ich v chladničke a spotrebovať ich do jedného mesiaca.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Táto masť je „rybím zlatom“ na vrásky. V socialistickom Československu to bol skutočný hit. Rozbíja vrásky ako valček

Dôkladne premiešajte a naneste na tvár. Domáce prostriedky na redukciu vrások

The post Zmiešajte tri zložky a naneste ich pod oči. Po tmavých kruhoch nebude ani stopy appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj