Menu

Finiš prišiel neskoro

Prečítať článok

ŠŠK Prešov – Handball PSG Zlín 28:30 (16:16)

Škoda toho výsledku. Po dvoch domácich remízach už tretia neprišla. Prešovské hádzanárky dokázali pred týždňom bodovať s treťou Porubou, no v sobotu v dohrávke 9. kola MOL ligy podľahli štvrtému Zlínu 28:30. Hoci cez prestávku si minimálne na nerozhodný konečný výsledok mohli nárokovať (16:16), lenže to by nesmeli po výmene strán zbabrať čo sa dalo. Ich výkon v stretnutí s Moraváčkami bol až príliš kolísavý, raz boli hore, raz dole. Poďme po poriadku…

Za stavu 5:5 ukázali domáce nádejný „trhák“ a v 8. min vyhrávali 9:5. Lenže v 22. min už bolo 12:12. A hoci ešte sekundu a niečo mali v rukách aspoň polčasový skalp súperiek, školáckou chybou im umožnili vyrovnať na 16:16. A po výmene strán akoby pokračovali v nastúpenom negatívnom trende. Viac než sedem minút si v koncovke ani neškrtli, naopak, hráčkam Zlína dovolili zasadiť rozhodujúci úder v podobe päťgólovej šnúry – 16:21. Hostky svoj náskok neskôr ešte zvýšili (štvrťhodinu pred koncom 19:26).

Prešovčankám slúži ku cti, že v zostávajúcom priebehu stretnutia aspoň zabojovali o čo najlepší rezultát. Dosiahli hranicu sto strelených gólov v tejto sezóne, o čo sa postarala najlepšia strelkyňa Dvorščáková (27:30). Po nej sa ešte presadila Vargová, upravila na konečných 28:30, na viac už nezostávalo času.

V zostave ŠŠK chýbala dlhodobo zranená Vencúriková, no výraznú absenciu sme zaznamenali aj medzi žrďami, keď Feščáková sledovala duel len z hľadiska. Dôvodom je zranenie lakťa.

Zostava a góly ŠŠK: Rontová, P. Kakaščíková, Pokorná – Dvorščáková 10, Lupkovičová, Vargová 8, S. Ratvajská, L. Ratvajská 2, Vraňuchová, Šutranová 6/1, Smolková, Ščerbáková 2, Holubová, Pustá, Vagaská.