Skip to content
Menu
Menu

Portugalský futbalista Ramos neodohral zatiaľ ani minútu na ME vo futbale, pre incident sa však mohol vážne zraniť

Prečítať článok

23.6.2024 (SITA.sk) – Diváci, ktorí sledovali sobotňajší duel ME 2024 v Nemecku medzi Portugalskom a Tureckom (3:0) boli svedkami kurióznej situácie. Tesne po zápase sa musel s nepríjemným a zdravie ohrozujúcim momentom vysporiadať útočník víťazného mužstva Gonsalo Ramos.

Dvadsaťtriročného hráča francúzskeho veľkoklubu Paríž Saint-Germain zasiahol sklzom jeden z usporiadateľov, ktorý naháňal fanúšika na hracej ploche, pričom pri výkone svojho remesla sa nešťastne pošmykol.

Viac o téme: ME vo futbale 2024

Ramos sa pri incidente nezranil, no do tunela odkráčal s bolestivým výrazom v tvári. „Nečakaný zákrok“ bol viditeľný aj v priamom prenose televízií, ktoré daný duel vysielali.

Na šancu čakajú aj ďalší hráči

Ramos v úvodných dvoch dueloch na majstrovstvách Európy do hry nezasiahol. Tréner Roberto Martínez na hrote útoku uprednostňuje 39-ročného Cristiana Ronalda. Na výraznejšiu šancu na šampionáte okrem Ramosa čakajú aj takí hráči ako Diogo Jota či Joao Félix.

Duel v Dortmunde bol až štyrikrát prerušený pre vniknutie fanúšikov na trávnik. Pri jednom z nich sa mladík dostal až k Ronaldovi a ten sa s ním ochotne počas duelu odfotil. Aj z tejto udalosti vzniklo video, ktoré sa rýchlo stalo virálnym.

Portugalská hviezda ešte na kontinentálnom šampionáte ani raz neskórovala, no aj napriek tomu si turnaj užíva v dobrej nálade. Svedčí o tom aj spomínaný „incident“ so záujemcom o selfie fotografiu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
ME vo futbale 2024: 9. deň / 22. jún (fotografie)

Aj napriek opatreniam vbehnú na plochu

Európska futbalová únia (UEFA) pritom ešte pred turnajom vyhlásila, že urobí maximum pre to, aby k vbehnutiam divákov na hraciu plochu nedochádzalo.

Portugalsko si v sobotu hladkým triumfom nad Tureckom zabezpečilo istú miestenku do osemfinále. Futbalistov z Iberského polostrova chcú do ďalšej fázy turnaja nasledovať zo základnej F-skupiny Turci, Gruzínci a tiež reprezentanti Česka.

Portugalsko na svoj najbližší duel nastúpi v stredu 26. júna proti Gruzínsku. Očakáva sa, že v rámci šetrenia fyzických síl tréner Martínez výrazne premieša základnou zostavou.

Viac k témam: Majstrovstvá európy ME vo futbale 2024 v Nemecku
Zdroj: SITA.sk – Portugalský futbalista Ramos neodohral zatiaľ ani minútu na ME vo futbale, pre incident sa však mohol vážne zraniť © SITA Všetky práva vyhradené.