Skip to content
Menu
Menu

Remíza do osemfinále ME vo futbale posunie Slovensko aj Rumunsko, obaja však údajne pomýšľajú na výhru

Prečítať článok

25.6.2024 (SITA.sk) – Futbalové reprezentácie Slovenska a Rumunska v stredu popoludní absolvujú vo Frankfurte nad Mohanom svoje záverečné vystúpenie v skupinovej časti na majstrovstvách Európy v Nemecku. Uvedený duel rozhodne o tom, kto z nich postúpi do osemfinále turnaja.

Možné je aj to, že sa z mimoriadne vyrovnanej E-skupiny kvalifikujú ďalej oba výbery. Napríklad remíza vo vzájomnom súboji by oboch súperov posunula do vyraďovačky. Slováci v takom prípade obsadia 3. priečku a ďalší duel absolvujú proti víťazovi B-skupiny Španielom alebo prvému tímu z C-skupiny.

Musíme a chceme hrať na víťazstvo. Nemôžeme rozmýšľať nad tým, že nám remíza postačí,“ uviedol kouč rumunského tímu Edward Iordanescu.

Vzájomný duel po 11 rokoch

Slováci a Rumuni absolvujú vzájomný duel po takmer jedenástich rokoch, zatiaľ naposledy proti sebe nastúpili v prípravnom zápas v Bukurešti ešte auguste 2013 a zrodila sa vtedy remíza 1:1.

Viac o téme: ME vo futbale 2024

Zo súčasného slovenského kádra na ME 2024 do duelu zasiahli Peter Pekarík a Juraj Kucka. Obaja majú šancu na okrúhly desiaty štart na tomto fóre, ak ich taliansky kouč Francesco Calzona pošle v stredu na hraciu plochu.

Súťažný duel proti sebe odohrali oba výbery už pred takmer 25 rokmi, v boji o ME 2000 sa v septembri 1999 zrodila v Bratislava vysoká prehra domácich 1:5. Kapitánom Rumunov bol v tom čase hviezdny Gheorghe Hagi, teraz je vo výbere jeho syn Ianis.

Zranenie obrancu Hancka

Celkovo oba tímy odohrali v ére slovenskej samostatnosti osem vzájomných duelov a ani raz sa Slováci netešili z víťazstva. Zrodili sa v nich štyri nerozhodné výsledky a štyrikrát sa z triumfu radovali rumunskí futbalisti.

Kým tréner Iordanescu nemá v súvislosti s kádrom problémy v podobe zranení, kormidelníkovi Slovákov spravilo vrásky na čele poranenie obrancu Dávida Hancka v minulotýždňovom súboji proti Ukrajincom. Jeho zranenie však údajne nie je vážne a je možné, že aj v treťom vystúpení na turnaji nastúpia Slováci v rovnakej základnej zostave.

Zaujímavosťou je, že zatiaľ jediným strelcom gólu Slovákov na aktuálnych ME je útočník Ivan Schranz, ktorý skóroval proti Belgičanom (1:0) aj proti Ukrajincom (1:2). Nachádza sa na čele hodnotenia strelcov spolu s ďalším troma futbalistami.

Viac k témam: Majstrovstvá európy ME vo futbale 2024 v Nemecku, Slovensko na ME vo futbale 2024 v Nemecku
Zdroj: SITA.sk – Remíza do osemfinále ME vo futbale posunie Slovensko aj Rumunsko, obaja však údajne pomýšľajú na výhru © SITA Všetky práva vyhradené.