Menu
Menu

Futbalisti Prešova dali Snine poltucet gólov

Prečítať článok

(nšc) – V dvanástom kole tretej futbalovej ligy vyhral Tatran Prešov nad MFK Snina 6:0 (3:0). Prešovčania sú v súťaži druhí, na svojom konte majú 27 bodov, prvá Spišská Nová Ves ich má 32.

Tatran Prešov: M. Buchta (65. Popovič) – M. Macejko, Jarzebak (77. A. Šoltis), P. Poľák, L. Timko – A. Olejár, D. Haščák (65. Škrepták) – S. Kraľovič, K. Karaš (85. D. Ivanecký), M. Pribula (77. R. Pončák) – J. Dolný.
Góly: 2. M. Pribula z 11 m, 14. a 66. K. Karaš, 38. a 59. J. Dolný, 52. S. Kraľovič.

Róbert Petruš, asistent trénera Prešova: „Zápas nám vyšiel zo všetkých stránok. Chlapci do bodky splnili to, čo sme si povedali. Bol to aj náš zámer rozhodnúť tento zápas už v prvom  polčase. V predchádzajúcich zápasoch sme trpeli na nepremieňanie šancí a mužstvo tak bolo trochu nervóznejšie. Som veľmi rád, že mužstvo sa v prvom polčase trikrát gólovo presadilo, upokojilo sa a začalo hrať svoju hru, na ktorú sme zvyknutí. Stretnutie sme chceli jednoznačne zvládnuť a potvrdiť tak zisk troch bodov z duelu v Poprade. Tešíme sa a máme radosť, že sme to zvládli. Ideme od zápasu k zápasu, chlapci zvládli ďalšiu prekážku. Pred nami sú ešte tri jesenné zápasy, na ktoré sa potrebujeme koncentrovať a byť v nich úspešní. Potom uvidíme, na čo to bude stačiť.“

Slavomír Kraľovič, hráč Tatrana: „Hneď na začiatku zápasu sme sa chytili a boli dôrazní v šestnástke súpera. A to, čo sme chceli hrať v predchádzajúcich stretnutiach, nám v tomto do bodky vyšlo. Chceli sme o výsledku rozhodnúť v prvom polčase, dať do toho všetko, neinkasovať. Naša hra bola koncentrovaná, premenili sme šance. Snina hrá trochu inak doma a inak vonku, doma je viac nepríjemná. Pre nás to bol dosť dôležitý zápas. Bolo potrebné v ňom bodovať a posunúť sa v tabuľke vyššie. Nechceli sme nič podceniť, máme radosť, že to tak dopadlo. Cítil som sa dobre, moje prihrávky si našli spoluhráčov a nakoniec som dal gól, čo bola moja odmena. Pomohol som chlapcom k víťazstvu a to ma teší. Ideme od zápasu k zápasu, naším cieľom je postupne napredovať a vyhrávať.“

René Kočan, tréner Sniny: „Náš výkon bol katastrofálny. Zápas sme vôbec nezvládli v hlavách. Po takom výkone sa mi ťažko hľadajú slová. Duel ovplyvnilo to, že sme prišli bez troch rozdielových hráčov a samozrejme, hneď v úvode penalta. Nezvládli sme to ani z taktickej stránky, nebolo to dobré. Keď domáci dali dva góly, hralo sa im už ľahšie. Treba nám na to správne zareagovať a doma zabojovať. Len tak sa môžeme opäť vrátiť do hry.“