Menu

Gólov sedem, karta žiadna

Poltucet na úvod nie je na zahodenie

Položili sa už po prvom góle

Aj v tíme FK Furča Haniska čakali tamojší futbalisti na návrat na zelené trávniky. To isté platilo aj o ich súperoch v dohrávke tretieho kola 8. ligy ObFZ Prešov, ktorými boli hráči vo farbách FK Drienovská Nová Ves. Túžba po reštarte bola dozaista u všetkých aktéroch tohto súboja rovnaká a možno aj predstavy, ako by to mohlo dopadnúť.

A ako to dopadlo? Spokojnosť na jednej strane, sklamanie na druhej. Domáci dali hosťom lekciu a odprevadili ich domov po výsledku 6:1, po polčase 3:0. Haniska sa po najvýraznejšom víťazstve v sezóne posunula v tabuľke na piate miesto, „Drienovská“ je o dva priečky nižšie.

Gólov teda požehnane, na rozdiel od kariet. Tie akoby hlavný rozhodca Jozef Brižek zabudol doma. Nevytiahol ani jednu jedinú. A tak pribúdali v štatistických zápisoch o zápase iba mená strelcov. Po dvakrát Dávid Kočiško a Partik Vardžik, po raz Tomáš Rešetár a Dominik Billý. Tri presné zásahy z hry, tri po štandardných situáciách. Čestný úspech „Drienovskej“ zaznamenal Šimon Ivan.

Lukáš Tomko, vedúci mužstva FK Furča: „Je super, že sa nám futbal vrátil, na zápas sme sa veľmi tešili. Pochopiteľne, aj po jeho skončení bola v našom tábore pohoda. Hráči Drienovskej nevyužili prvú šancu, za čo ich potom stihol trest. Góly sme si takpovediac spravodlivo rozdelili na obidva polčasy. Za stavu 5:0 došlo v našej obrane k nedorozumeniu a na čisté konto brankára mohli chlapci zabudnúť. Neskôr však odpovedali možno najkrajším gólom v stretnutí, pred ktorým si Dominik Billý pekne nabehol na centrovanú loptu z rohu a z jednej nechytateľne zakončil. Inak to bol obojstranne férový súboj, bez kariet. Uznanie patrí aj hosťom, že sa, hoci možno trocha znechutení a frustrovaní z vývoja, neuchýlili k nešportovým zákrokom.“

Prezidentovi hosťujúceho klubu Miroslavovi Babejovi sa herný prejav mužstva v úvodnej štvrťhodine pozdával. No zlom nastal v 17. minúte po prvom inkasovanom góle. „Urobili sme obrovskú chybu v defenzíve, prakticky tým darovali súperovi vedenie. A od tej chvíle to s nami išlo úplne dole vodou. Hlavne psychicky, lebo, hoci išlo o minimálnu stratu, nám nepridávali na pokoji zahodené vyložené príležitosti. Pri niektorých sme ani na trikrát nedokázali dostať loptu do siete.“

Podľa M. Babeja sa naplno prejavila dlhodobá absencia akéhokoľvek pobytu na ihrisku. Zápas nehrali od októbra minulého roka a keď chceli mesiac dozadu po čiastočnom uvoľnení opatrení začať trénovať, trávnik bol z dôvodu častých dažďov premočený. „Je to zlé. Boli sme hladní po futbale a na privítanie sme dostali takýto výprask. Dosiahli sme jeden čestný úspech, domáci sa tešili z poltuctu – aj preto, lebo skoro každá ich šanca sa skončila gólom v našej sieti.“