Skip to content
Menu
Menu

Bojovali sme, ale prvá tretina bola príliš. Tréner slovenskej reprezentácie Ramsay sa vyjadril k prehre proti Česku

Prečítať článok

27.4.2024 (SITA.sk) – Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali v piatkovom prípravnom dueli pred májovými majstrovstvami sveta s výberom Česka 2:4. Zverencom trénera Craiga Ramseyho na trenčianskom ľade vôbec nevyšla prvá tretina.

Česi boli aktívnejší, korčuľovali rýchlejšie a mali výrazne viac streleckých pokusov. Kým tím SR preveril súperovho brankára Lukáša Klimeša len trikrát, česká reprezentácia mala 19 takých pokusov a tri puky skončili za Samuelom Hlavajom.

Celú tretinu sa hľadali

„Prehrali sme prvú tretinu, neboli sme pripravení a mali sme veľa strát. Bojovali sme, ale prvá tretina bola príliš… Počas prestávky som hráčov čakal v kabíne, čo nezvyknem. Povedal im, že tým, že tam som, niečo nie je dobré. Nebolo akceptovateľné, aby sme tak odohrali prvú tretinu,“ uviedol tréner Craig Ramsay v prenose JOJ Šport.

So slovami kanadského kouča súhlasil aj autor prvého slovenského gólu Andrej Kudrna: „Začiatok duelu nebol taký, aký by sme si predstavovali a celú tretinu sme sa hľadali. V šatni sme si k tomu niečo povedali a potom už ďalších štyridsať minút bolo lepších,“ povedal pre denník Šport útočník Litvínova.

Čaká ich ďalší zápas

Dominantnú hru svojho tímu v prvej tretine ocenil aj tréner českej reprezentácie Radim Rulík.

„Som rád, že to Slováci po prvej tretine nezabalili. Od druhého dejstva po náš šli, boli agresívnejší a pomerne aktívni. Navodili nám presne tie situácie, ktoré potrebujeme v rýchlosti riešiť. Bola to dobrá previerka proti kvalitnému súperovi,“ zhodnotil Rulík pre web iDnes.cz. Slovensko sa s rovnakým súperom stretne aj v sobotu o 14.00 h v Bratislave.

„Zmenu urobíme asi len na brankárskom poste, veľa iných zmien neurobíme. Možné je, že premiešame formácie. Tieto zápasy v rýchlom slede sú pre nás výbornou skúškou pred zápasmi na MS, kde takisto budeme hrať dve stretnutia v priebehu dvoch dní,“ povedal asistent reprezentácie SR Peter Frühauf.

Nasledujúce zápasy

Pred odchodom na MS do Česka (10. – 26. mája) budú hrať slovenskí hokejisti už len v domácom prostredí. Po odvete s Českom bude nasledovať 3. mája súboj v Žiline proti Poliakom. Generálkou na svetový šampionát bude bratislavský duel proti Američanom (7. mája).

Na MS sa slovenskí hráči predstavia v základnej skupine v Ostrave a ich súpermi budú postupne Nemci, Kazachovia, Američania, Poliaci, Francúzi, Lotyši a Švédi.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta, Slovenská hokejová reprezentácia
Zdroj: SITA.sk – Bojovali sme, ale prvá tretina bola príliš. Tréner slovenskej reprezentácie Ramsay sa vyjadril k prehre proti Česku © SITA Všetky práva vyhradené.