Skip to content
Menu
Menu

Škorvánek napriek záujmu Michaloviec odchádza do Česka, podpísal dvojročnú zmluvu s Mountfield HK

Prečítať článok

2.5.2024 (SITA.sk) – Slovenský reprezentačný brankár Stanislav Škorvánek po dvoch rokoch opúšťa hokejové Michalovce a v kariére bude pokračovať v českom tíme Mountfield HK z Hradca Králové. Obe strany sa dohodli na dvojročnej zmluve.

Škorvánek bol veľká opora Michaloviec v aktuálne skončenej sezóne slovenskej extraligy, v ktorej si Zemplínčania po druhom mieste v základnej časti vybojovali bronzové medaily.

Roboli všetko preto, aby ´Škorvi´ pokračoval

„Aj keď sme robili všetko preto, aby ´Škorvi´ pokračoval v Michalovciach aj v ďalšej sezóne, nakoniec sa rozhodol napredovať vo svojej kariére. Sme veľmi radi, že za dve sezóny u nás sa dokázal zaradiť medzi kvalitných reprezentačných brankárov a podpísať zmluvu v jednej z top európskych líg. Stano je pekný príklad toho, že tvrdou prácou a odhodlaním je táto cesta možná. Verím, že bude inšpiráciou aj pre ďalších hráčov HK Dukla Ingema Michalovce,“ uviedol športový riaditeľ Michalovčanov Marek Mašlonka na klubových sociálnych sieťach.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Chcem sa všetkým poďakovať za dôveru, ktorú ste nám ako tímu, ale aj mne osobne dali za dve sezóny. Veľa to pre mňa znamenalo. Najviac ma mrzí, že sme ani v jednej z týchto sezón nedosiahli na finále, ale patrí vám obrovská vďaka. Nikdy nezabudnem na chvíle, keď ste nás hnali vpred a stáli za nami aj keď sa nám nedarilo a nešlo všetko podľa našich predstáv,“ skonštatoval Stanislav Škorvánek v rozlúčke s fanúšikmi Michaloviec.

Mountfield HK nestačil na Pardubice

Mountfield HK skončil v dlhodobej časti českej extraligy na ôsmom mieste a vo štvrťfinále nestačil na neskoršieho finalistu Pardubice 1:4 na zápasy.

„Po problémoch v bránkovisku, ktoré sa s nami ťahali vo väčšej časti sezóny, sme potrebovali priviezť kvalitného a skúseného brankára. Sme presvedčivé, že Stano spĺňa tieto parametre. Má za sebou vydarenú sezónu v slovenskej extralige, kde bol najlepší brankár. Tešíme sa na dvojročnú spoluprácu a želáme mi veľa úspechov so slovenskou reprezentáciou na MS v Prahe a Ostrave,“ uviedol generálny manažér tímu z Hradca Králové Aleš Kmoníček na klubovom webe.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: generálny manažér tímu z Hradca Králové, Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2024, Slovenský reprezentačný brankár
Zdroj: SITA.sk – Škorvánek napriek záujmu Michaloviec odchádza do Česka, podpísal dvojročnú zmluvu s Mountfield HK © SITA Všetky práva vyhradené.