Skip to content
Menu
Menu

Na prešovskom zimnom štadióne by sa od septembra mala hrať extraliga

Prečítať článok

(ako) – Do Prešova by sa mala po 23 rokoch vrátiť hokejová extraliga. Jej dejiskom by sa mal stať od septembra 2021 zrekonštruovaný zimný štadión. Mestská rada schválila návrh Memoranda o spolupráci pri zabezpečení hokejovej extraligy v Prešove. Najvyššia hokejová súťaž v SR by sa mohla hrať na prešovskom zimnom štadióne už v najbližšej sezóne 2021/2022. Návrh memoranda bude koncom apríla predložený do mestského zastupiteľstva.

Mesto našlo partnera. Ten má na štadión priviesť hokejový klub, ktorý bude mať sídlo v Prešove. Ponesie názov „HC Slavia Prešov“. Hokejový klub by mal v zmysle memoranda odohrať na prešovskom štadióne minimálne sezónu 2021/2022.

„Vlani sme úspešne ukončili najzložitejšiu a najrozsiahlejšiu rekonštrukciu zimného štadióna v rámci prvej etapy v jeho vyše päťdesiatročnej histórii. Teraz nastal čas, aby sa na ľadovú plochu vrátil kvalitný hokej, ktorý do Prešova jednoznačne patrí. Schválenie memoranda o spolupráci v mestskej rade je potvrdením toho, že máme vážny záujem dotiahnuť rokovania so záujemcom z Banskej Bystrice do úspešného konca,“ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Ako informoval hovorca radnice Vladimír Tomek, úlohou mesta Prešov je teraz zabezpečiť dovybavenie štadióna niekoľkými novými prvkami tak, aby spĺňal technické podmienky pre najvyššiu hokejovú súťaž, ktorou je TIPOS Extraliga SR.

Prešovské mestské zastupiteľstvo na tento účel ešte začiatkom roka schválilo 350-tisíc eur. V prípade úspechu projektu Extraligy SR v Prešove, radnica a budúci partner chcú dosiahnuť, aby sa najvyššia hokejová súťaž hrala v Prešove aj v ďalších sezónach.

Vedenie úradu zároveň ubezpečuje všetkých hokejových fanúšikov, že štart extraligy v Prešove žiadnym spôsobom neohrozí fungovanie hokejového A mužstva v Banskej Bystrici v rámci budúcej extraligovej sezóny.

Foto: presov.sk