Skip to content
Menu
Menu

Naštartujú sa Hermanovce už túto nedeľu  

Prečítať článok

Futbalisti TJ Družstevník Hermanovce patria medzi stálice najvyššej okresnej súťaže, no v tejto sezóne sa im nedarí. Po ôsmich kolách im patrí predposledná trinásta priečka. Akoby sa ešte nespamätali z vysokého prídelu 1:7 v prvom kole z Žipove a ani z ďalšej nádielky 1:5 v druhej runde doma s Chmiňanmi.

Vo svojom treťom vystúpení naznačili v Dubovici zlepšenie, už to nebol debakel, no opäť body nezískali (1:2). V štvrtom zápase sa vrátili do starých koľají, Terni podľahli doma výrazne 2:6. Až potom, na piaty pokus, prvýkrát bodovali a to po bezgólovej remíze v Uzovskom Šalgove. Až v šiestom meraní síl sa dočkali premiérového víťazstva, dosiahli ho vďaka výsledku 2:1 s Nemcovcami. Zatiaľ naposledy, lebo v siedmom majstráku opäť prehrali – v Šarišských Sokolovciach 1:2 a naposledy (uplynulú nedeľu) v Dulovej Vsi 1:4.

Čo s tým? Opýtali sme sa prezidenta klubu Vladimíra Karabinoša. „Herne to nie je najhoršie, no trápime sa v koncovke,“ odpovedal. Dodal, že čakajú na uzdravenie niektorých hráčov, asi najviac na kanoniera Jozefa Pokutu, ktorý sa zranil v štvrtom kole v domácom súboji proti Terni. V ďalšom rozprávaní na margo prehier 1:7 a 1:5 v úvodných dvoch zápasoch uviedol: „Laicky povedané, nemal kto hrať. Nastúpili aj takí, čo si nekopli do lopty už poriadne dlho a len vďaka nim sme naplnili povinnú kvótu čo sa týka počtu hráčov na súpiske.“

Nepomohla ani psychická vzpruha v troch stretnutiach, kedy otvárali gólový účet… „V Žipove, v Dubovici a v Dulovej Vsi. Viedli sme, no chlapci nedokázali náskok udržať.“ Doma s Terňou to bolo zasa naopak. Brankár Michael Karabiňoš lovil loptu zo siete po chybe obrany už po niekoľkých sekundách, jeho spoluhráči v poli sa však nepoučili a kopili ďalšie hrúbky. „V 23. minúte sme prehrávali 0:4, takže rozhodnuté bolo už do prestávky. Druhý polčas bol z našej strany už výrazne lepší, avšak žiaden zázrak na nekonal, aj preto, lebo Terňa predstavuje kvalitu, nie nadarmo vedie tabuľku.“ Bezgólová remíza v Uzovskom Šalgove bola darom z nebies, alebo? „Skôr by som povedal, že náš brankár Lukáš Tuleja mal svoj deň a na druhej strane to domácim v tejto sezóne veľmi nejde, o tom to bolo.“

Žeby sa Hermanovčania konečne pohli dopredu v najbližšom meraní síl doma s rezervou Ľubotíc? „Veríme si, že to už tentoraz vyjde. Jedno víťazstvo po ôsmich kolách je veľmi málo. Skoro akoby nič. Hneď potom náš čakajú Pušovce a hoci to bude na ich pôde, šanca na body tu je,“ dodal na záver V. Karabinoš.  

Ján MIROĽA
Foto: Viktor Zamborský