Skip to content
Menu
Menu

Plávanie / Napriek pandémii žatva medailí DSC Prešov

Napriek pandémii a tomu, že v Prešove nie je regulárny bazén, dosahovali mladí plavci a plavkyne Diamond Swimming Club Prešov pod vedením trénera Ivana Matúša aj v roku 2021 pozoruhodné výsledky. Bývalý výborný plavec Ivan Matúš, ktorého trénovala Darina Moravcová, je vedúcim katedry na Fakulte športu Prešovskej univerzity. Uznávaný tréner dáva dôraz na kvalitu pred kvantitou a na technické zvládnutie jednotlivých disciplín. Vyniká zanietenosťou a obetavosťou, od zverencov vyžaduje dôslednosť a precíznosť, značný priestor venuje všestrannej príprave plaveckých nádejí.    

Pretekári DSC Prešov si v minulom roku na podujatiach vyplávali 32 zlatých, 18 strieborných a 18 bronzových medailí. Na juniorských majstrovstvách Slovenska v Poprade dosiahli jednu zlatú, jednu striebornú a jednu bronzovú medailu. Na šampionáte starších žiakov v Šamoríne získali štyri zlaté a jednu bronzovú medailu, v Žiline sa tešili z jednej zlatej, dvoch strieborných a troch bronzových medailí. Na Slovenskom pohári v Šamoríne to boli tri zlaté a šesť strieborných, v Košiciach na dlhých tratiach štyri zlaté, dve strieborné a dve bronzové medaily. Slovenský juniorský šampionát im priniesol jednu zlatú, dve strieborné a dve bronzové medaily.

Ján Sciranka

Ján Sciranka na 100 m voľný spôsob časom 1:03:23 min splnil limit na zaradenie do útvaru talentovanej mládeže, Kristína Krajňáková na 100 m voľný spôsob časom 59,74 s dosiahla limit pre juniorskú reprezentáciu Slovenska.

(jac)