Skip to content
Menu
Menu

Prešov Karate Kids opäť bodovali na vrcholových slovenských súťažiach!

Prečítať článok

Začiatkom mája sa PRESOV KARATE KIDS z JUNIORU PREŠOV zúčastnili MAJSTROVSTIEV SLOVENSKA KADETOV A JUNIOROV 2022, ktoré sa uskutočnili dňa 07.05.2022 v Bratislave.

So ziskom dvoch strieborných a 5 bronzových medailí, vrátane medailového umiestnenia družstva kadetiek v športovom zápase, mladí Prešovčania nesklamali očakávania trénerov. Aj napriek väčšej maródke v tíme JUNIORU, PRESOV KARATE KIDS potvrdili opäť chuť po víťazstvách a po súťažení. Viacerí zviedli tvrdé súboje s konkurenciou, ktorá bola na tomto vrcholovom podujatí ťažká. Nesklamali Melánia Laciová a Čonka, potešili Krajňák, Kašprišin, Jalowiczorová, Lachkovičová a aj Salaganičová v družstvách.

V uvedenom víkende, sa následne v nedeľu uskutočnilo v Bratislave aj 2. kolo SLOVENSKÉHO POHÁRA ŽIAKOV. Tu  bodovalo a  medaily bralo osem PRESOV KARATE KIDS, pričom presnejšie v rámci “medailo-zberu”, mladí Prešovčania získali 2 zlaté, 2 strieborné a 3 bronzové medaily. Aj napriek väčšej spomínanej maródke v tíme Prešovčanov, aj naše mladšie PRESOV KARATE KIDS, potvrdili opäť príslušnosť k slovenskej špičke, kde v svojich kategóriách, zviedli množstvo tvrdých súbojov. Potešili Maxim a Kryštof Baluchovci, Tobias a Christian Gerdovci, Vanessa Šucová a Anastasia Kopytko.

Poslednou májovou akciou pre mladých karatistov z Prešova, bol Memoriál Michala Bozogáňa, ktorý sa uskutočnil dňa 14.05.2022, v Košiciach. Uvedená súťaž mala už svoj 14. ročník, pričom súťaže sa zúčastnilo 33 klubov, z 5 štátov. Karate klub Junior Prešov, získal celkové  4.miesto v celkovom bodovaní všetkých klubov !! Celkový počet medailí získaných pre Prešovčanov v tvrdej konkurencii bol 1 zlatá, 4 strieborné a 7 bronzových medailí. Dokopy tak PRESOV KARATE KIDS získali 12 medailí. Potešili Soňa Bdžochová, Tobias Gerda, Veronika Jalowiczorová, Lucia Kasenčáková, Marko Kašprišin, Melánia Laciová, Ingrid Salaganičová a aj 8- ročná ukrajinská bojovníčka v prešovskom kimone – Iryna Ushchapivska.