Skip to content
Menu
Menu

Prvá domáca prehra v sezóne

Prečítať článok

VK MIRAD UNIPO PREŠOV – RIEKER UJS KOMÁRNO 0:3 (-22, -21, -20)

(vz) – Prvý semifinálový zápas proti Komárnu volejbalistom Prešova nevyšiel a na domácej palubovke utrpeli prvú prehru v sezóne. Už pred semifinále sa obidva tábory dohodli, že pre okolnosti aké sú pre koronavírus, budú hrať iba na dva vyhraté zápasy. Druhý duel je na programe už túto v stredu v Komárne. Prešovčania ako víťaz základnej časti postúpili rovno do semifinále a nehrali od 6. Februára, navyše v mužstve úradoval koronavírus.

Úvodný set bol vyrovnaný, ale Komárno malo o dve tri body vždy navyše a udržalo to až do konca setu. Druhý začal lepšie Prešov, ale vedenia 5:2 neudržal, hostia vyrovnali a koncovka patrila im. Domáci aj keď sa snažili, nenašli ani v treťom dejstve recept na príjem Komárna  ich dobrú hru v poli i na sieti.

Marek Kardoš, tréner Prešova: „Bohužiaľ, snažili sme sa urobiť všetko pre to, aby sme boli pripravení. Chýbajú nám hodiny tréningu. Druhá vec je, že sme nespravili veci, ktoré sme mali, to je fakt. Tí hráči, čo mali potiahnuť, nepotiahli. Urobíme všetko pre to, aby sme sa sem v sobotu vrátili, to je jednoznačné. Máme dva-tri dni na to, aby sme sa dali dokopy a aby sme hrali úplne inak.“

Robin Pělucha, tréner Komárna: „Teším sa z výsledku. Nechcem hodnotiť či Prešov bol, alebo nebol vo forme po karanténe, lebo každý sme si tým prešli. Viac ma teší, že naša hra bola dobrá, bola taká, ako sme si predstavovali. Isté chyby tam sú, ale bolo to diametrálne odlišné oproti iným zápasom. Eliminovali sme ich útočné zbrane a mali sme dobrý servis. Boli sme konzistentní v útoku po príjme.“

Prešov: Drobňák 2, Mudo 12, P. Porubský 0, M. Sopko st. 14, Mikovčík 7, Szarek 9, libero T. Lampart (Ščerba 3, V. Rzyman 0, Velička 0, Macko 4.

Komárno: Ogurčák 12, Kašper 6, Mlynarčík 21, Kubš 12, Mačuha 2, Kasperkevič 4, liberá Turis a Pati-Nagy (Jalovecký 0, Százvai 0). Rozhodovali: Höger a Andrejčák, bez divákov.

Foto: V. Zamborský