Menu

MOL Liga: Radosť hostiek, domáce slzy sklamania

Prečítať článok

ŠŠK Prešov  – DHC Plzeň 24:24 (11:13)

Prešovské hádzanárky vymenili domáce prostredie na najbližšie domáce duely. Z haly na Baštovej ulici, kde od soboty prebieha očkovanie proti ochoreniu Covid 19, sa presunuli „na Nábrežnú“ – na miesto, ktoré pamätá zlaté časy prešovského ženského športu medzi sedmičkami.

Šarišanky, bez viacerých hráčok základnej zostavy, hostili súperky v tabuľke (11. resp. 10) a na konci zápasu nemali dôvod na radosť. Na rozdiel od hostiek, ktoré vyrovnali na konečných 24:24 z pokutového hodu v nastavenom čase. Škoda toho výsledku, škoda tiež viacerých okamihov. Vynikajúci výkon podala brankárka Alexandra Feščáková, svetlé okamihy ukázali aj niektoré ďalšie hráčky, no tiež sa nevyhli technickým chybám, ktoré sa podpísali pod remízový rezultát. Vrátane dvoch nepremenených sedmičiek.

Obidve družstvá si počas stretnutia vypracovali mierne náskoky, ktoré však nedokázali udržať. Hostky viedli v prvom polčase 8:5, Prešovčanky v polovici druhého 21:17. Lenže potom dlhých skoro osem minút neskórovali a dovolili súperkám vyrovnať na 21:21. Neskôr nestačilo ani vedenie 23:21 a ani 24:23 v predposlednej minúte. Plzeň išla vzápätí do útoku so siedmimi hráčkami, prišla však o loptu. Vargová mohla z polovice ihriska rozhodnúť, no tesne minula prázdnu bránku. Ostával čas už len na poslednú ofenzívu DHC, v jeho úplnom závere pri pokuse o streľbu domáce faulovali a rozhodcovia nad sedmičkou neváhali ani chvíľu. „Penaltu“ hádzala Galušková a nemýlila sa – 24:24.

Zostava a góly ŠŠK: Feščáková, Pokorná – Vargová 8, Haňová, S. Ratvajská 2, L. Ratvajská 7, Vraňuchová, Šutranová 2, Smolková, Ščerbáková, Holubová, Vagaská.