Menu
Menu

Trápenie v prvom polčase, v druhom sfúkli súpera

Tatran Prešov – MHC Štart Nové Zámky 39:28 (16:17)

(vz) – Záverečné 18. kolo hádzanárskej extraligy mužov skompletizovalo štvoricu semifinalistov. Tatran Prešov, Považská Bystrica a Crows Košice to už mali isté. K nim sa pripojil druhý košický tím HK.

Nádej si v sobotu na prešovskej palubovke živili prvý polčas aj Nové Zámky. V ňom totiž domáci favorit viedol len raz a to hneď v úvode po góle Rábeka. Hostia vyrovnali, dostali sa do vedenia a domáci ich celý prvý polčas len doťahovali. Spojky Vadkerti a Kucsera robili obrane úradujúceho majstra problémy. Trojgólový náskok súpera stiahol Tatran do prestávky na gól. Dva presné strely Santosa po zmene strán dostali Prešov do vedenia 18:17 a ten už víťazstvo z rúk nepustil. Nové Zámky definitívne zlomilo vylúčenie Vadkertiho v 41. min za faul na Rečičára. Tréner Slavko Goluža poslal na palubovku aj odchovancov Tatrana Tomáša Fecha a Jakuba Kravčáka. S posledne menovaným uzavrel klub pred stretnutím  profesionálnu štvorročnú zmluvu.

Povedali po zápase:

Slavko Goluža, tréner Tatrana: „Najdôležitejšie je víťazstvo. Škoda, že sme v prvom polčase zle začali. Bolo na nás vidno, že sme po zápase s Metaloplastikou intenzívne trénovali. Najmä v úvodnom dejstve sme zle bránili a lepšia musí byť aj realizácia protiútokov. Káder je úzky, uvidíme ako na tom po dnešnom zápase budú Michalka, Linhares, ale aj ďalší hráči. Teraz sa už sústredime predovšetkým na zápas s Eurofarmom.“

Jakub Kravčák: „V šatni sme si vraveli, že do zápasu vstúpime koncentrovane, budeme vychádzať z obrany. Celý prvý polčas nám to ale nevychádzalo, a preto sme ho prehrali. Od druhého polčasu sme však šliapli do obrany, dali ľahké góly z protiútokov, podržali sme si výsledok a šancu sme dostali aj my z lavičky.“

Zostava a góly Tatrana: Colodeti, Čupryna – Rábek 10/3, Santos 8, Pacecho 7, Fech 3, Linhares 1, Rečičár 3, Kravčák 1/1, Michalka, Grzentič, Hernandez 3 , Carapkin 3. Rozhodovali: M. Baďura a J. Ondogrecula ml.  Pokutové hody: 4/4– 4/3, vylúčenia:1:5 + ČK: Vadkerti

Tatran by mal najbližšie v Niké handball extralige absolvovať dohrávku domáceho zápasu 16. kola proti Modre. Duel bol preložený na stredu 31. marca o 18. h. O tom, či sa duel, ktorý už nemôže zmeniť poradie v tabuľke, vôbec uskutoční, sa rozhodne v najbližších dňoch na základe aktuálneho stavu kádra súpera. V budúcom týždni má Tatran plánovaný aj duel SEHA Gazprom ligy, v ktorom bude prvú aprílovú sobotu  o 17:45 h hostiť tím Eurofarm Pelister.

Play-off semifinále extraligy je naplánované na  10. apríla.  Stretnú sa  Prešov – HK Košice a Považská Bystrica – Košice Crows.