Menu
Menu

VK PIRANE BRUSNO  – VK PREŠOV 3:2 (23, 22, -22, -17, 16)

Prečítať článok

(vz) – Prešovské volejbalistky hrajú play-off o 5. – 7. miesto. V úvodnom zápase prehrali na palubovke Brusna v päťsetovej bitke. Škoda prvého setu, v ktorom vyhrávali 19:15, domáce ich náskok stiahli.

Prešov ešte viedol 21:20, no koncovka patrila domácim. Tie získali pre seba aj druhý set. V treťom Brusno viedlo 17:12 i 21:18, ale Šarišanky sa zmobilizovali a úspešnými útokmi Kubovej, Kotuličovej a Pisarčíkovej (na snímke) otočili na 24:22 a po dobrom bloku Pisarčíkovej znížili na 1:2. Štvrté dejstvo patrilo jednoznačne hosťom. Rozhodujúci set bol dramatický o tri body vyhrával Prešov 8:5, domáce Pirane otočili na 13:10, hostia vyrovnali. Prvé dva mečbaly malo Brusno, Prešov ich odvrátil, no svoj mečbal tiež nevyužil a po záverečnej lopte sa tešilo Brusno

Roman Németh, tréner Prešova: „Prvé dva sety sme prehrali, pretože sme nedodržali dohodnuté veci v obrane atď. V treťom sete sa nám podarilo uhrať koncovku. Štvrtý sme si postrážili. V rozhodujúcich chvíľach v tajbrejku sme neboli pokojní. Aj keď po zápase bolo na dievčatách vidieť sklamanie, som na ne hrdý. Presne takto sa bojuje, takýto prejav máme mať.“

Prešov: Lukáčová 13, Čermáková 4, Pisarčíková 17, Kotuličová 17, P. Kubová 19, Zubková 10, liberá Nehilová a Šromovská (Gécziová 0, Grocká 0). Rozhodovali: Kohút a Smolko, bez divákov.

V stredu má Prešov voľno a v sobotu doma privíta Trnavu.