Menu
Menu

Začal sa 3b Letný pohár ObFZ Prešov

Prečítať článok

Keď už nie kompletná ligová sezóna, tak aspoň pohárová tradícia musí byť zachovaná. Teda, želáme si to všetci, ktorí fandíme okresnému futbalu, no rozhodujúce slovo majú iní. Chvalabohu, minulú nedeľu sa začal už 28. ročník obľúbenej krátkodobej súťaže s názvom 3b Letný pohár ObFZ Prešov.

Na programe bolo sedem stretnutí prvého kola roka 2021, žiaľ, Terňa do Dulovej nepricestovala a tak domáci postúpili bez boja. Asi najzaujímavejším bol súboj minuloročných finalistov. Chmiňany zopakovali úspešný výsledok 2:1, tentoraz však už v riadnom hracom čase. Mimochodom, išlo o duel s najmenším počtom strelených gólov (rovnako ako v meraní síl Malý Šariš – Hermanovce), naopak, okrúhlu desiatku lôpt v sieti videli diváci v Medzanoch. Žiaľ, nedeľa sa nezaobišla bez červených kariet, videli ich dvaja „kohúti“ v zápase Chmeľov – Ľubotice B.

Výsledky 1. kola:

Záborské – Chmiňany 1:2 (0:1), góly: 81. Miloš Baran z 11 m – 17. František Bari, 65. Dávid Bendík.

Domáci hráči doplatili na kolíziu termínov. V sobotu sa ženil kapitán Pavol Kakaščík, „ponocovanie“ zanechalo stopy na ich výkone. Všetko ale mohlo dopadnúť inak, keby nebol Róbert Kakaščík mieril v 90. minúte hlavou iba do brvna.

Ruská Nová Ves – Žipov 0:5 (0:1), góly: 30., 58., a 73. Dušan Čorba, 65. Tomáš Mruz, 72. Ján Salnický.

Keby boli domáci v prvom polčase za stavu 0:0 premenili samostatný nájazd, dočkali by sa aspoň čestného úspechu. Hneď na to však inkasovali, keď po polhodine hry „odštartoval“ svoj hetrik Dušan Čorba…

Chmeľov – Ľubotice 0:3 (0:0), góly: 64. a 69. Fábio Merkovský, 90. Adam Vasilenko.

Viac než hodinu hry bolo všetko otvorené, domáci ukázali veľkú snahu, no odmenou im boli len dve žrde. Tieňom zápasu boli vylúčenia dvojice Fábio Merkovský, Vladimír Polča po ich vzájomnej potýčke.

Medzany – Uzovský Šalgov 3:7 (2:3), góly: 1. a 70. Ľubomír Valenčin, 43. Jozef Magda – 52., 83. a 87. Matúš Kovaľ, 39. a 41. Matúš Pagač, 31. Lukáš Štofaník, 60. Samuel Orjabinec.

Domáci zaskočili súpera rýchlym gólom už po niekoľkých sekundách a tomu potom trvalo až polhodinu, kým sa mu podarilo vyrovnať. A až v 52. minúte dokázali hostia odskočiť domácim na rozdiel dvoch gólov, čo sa ukázalo ako rozhodujúce.

Jakubova Voľa – Pečovská Nová Ves 1:5 (0:2), góly: 60. Štefan Kolečanský – 3. Juraj Majdák, 17. Erik Lipták, 65. Adam Stracenský, 85. Marek Kaleja, 90. Leo Lipták.

Hostia si dvomi gólmi do prestávky akoby v predstihu zabezpečili postup. Lebo po výmene strán boli aktívnejší domáci, okrem presného zásahu nastrelili brvno a žrď. Prekvapenie na úkor favorita sa však nekonalo.

Brezovica – Brezovička 1:4 (1:1), góly: 27. Daniel Duda – 5. František Dužda, 51. a 66. Martin Strelec, 75. Peter Michalek.

Veľké derby malého regiónu vyznelo v prospech favorita, no do prestávky a ešte aj chvíľu po výmene strán boli šance na postup päťdesiat na päťdesiat.

Malý Šariš – Hermanovce 2:1 (2:1), góly: 28. Peter Husár, 33. Jozef Machala – 9. Radovan Jurčišin.

Keby nebolo keby, alebo, inak povedané: na keby sa futbal nehrá. A preto na skutočnosť, že domácich pri dvoch strelách súpera zachránilo brvno, nič nemení na realite – a to, že favorit je z hry von.

Už túto nedeľu je na programe druhé kolo, jeho žreb určil tieto zaujímavé dvojice: Chmiňany – Malý Šariš, Žipov – Ľubotice B, Uzovský Šalgov – Dulova Ves,  Pečovská Nová Ves – Brezovička. Tretia runda je na programe 1. augusta, finále tradične 15. septembra.