Skip to content
Menu
Menu

Daňový bonus na dieťa si neoprávnene nárokovalo 7320 rodičov

Prečítať článok

(pv) – Finančná správa bude kontrolovať uplatňovanie daňového bonusu na dieťa. Pri kontrolách za rok 2018 totiž našla viaceré nezrovnalosti. Odhalila prípady, keď si daňový bonus na dieťa uplatnili obaja rodičia, alebo jeden z nich si ho nárokoval u viacerých zamestnávateľov. Celkovo si takto neoprávnene vyšší daňový bonus na dieťa uplatnilo 7320 rodičov a štát tak ukrátili o 1,6 milióna eur.

Finančná správa vyzýva daňovníkov, aby pri podávaní daňových priznaní dbali na správnosť údajov. Okrem iného bude venovať zvýšenú pozornosť aj uplatňovaniu daňového bonusu na dieťa.

U niektorých daňovníkov totiž odhalili pri uplatňovaní daňového bonusu na dieťa nezrovnalosti. Až 7320 rodičovských párov si, cielene či omylom, uplatňovalo neoprávnene vyšší daňový bonus na dieťa a ukrátili tak štát o 1,6 milióna eur na daniach.

V prípade daňového bonusu na dieťa nejde o poslednú kontrolu. Finančná správa pripraví rovnaký odhad a identifikáciu daňovníkov s viacnásobným uplatnením daňového bonusu aj za rok 2019. Okrem toho začína finančná správa kontrolovať a kvantifikovať výpadky daňových príjmov aj v iných oblastiach.