Skip to content
Menu
Menu

Odhalili podozrivé obchodovanie s naftou

Prečítať článok

(pv) – Finančnej správe sa podarilo zabrániť daňovým únikom pri obchodovaní s pohonnými látkami. V uplynulých dňoch zabezpečila a previezla 1,2 milióna litrov motorovej nafty z daňového skladu v Nitrianskom kraji v celkovej hodnote takmer 600 tisíc eur. Je to výsledok kontrolnej akcie Fénix.

V uplynulých dňoch 39 cisterien prevážalo takmer 1,2 milióna litrov motorovej nafty z daňového skladu v Nitrianskom kraji do Bratislavského kraja. Išlo o zadržané minerálne oleje v rámci akcie Fénix, na ktorej sa podieľali desiatky ozbrojených a neozbrojených príslušníkov finančnej správy.

Finančná správa zaistila motorovú naftu u spoločností, ktoré sú podozrivé z reťazového podvodu. U niektorých z nich sme identifikovali vysoko rizikovú DPH, preto tieto spoločnosti majú otvorené kontroly na túto daň. Zadržaním a prevezením motorovej nafty finančná správa zabránila možnému daňovému úniku.

Hodnota zadržanej motorovej nafty je takmer 600 tisíc eur. Finančná správa zaistila motorovú naftu, kým nepreverí vlastnícke vzťahy a nedôjde k úhrade nezaplatenej DPH. O ďalších podrobnostiach nie je možné informovať vzhľadom na to, že finančná správa vykonáva ešte ďalšie potrebné úkony.

Foto: Finančná správa SR