Skip to content
Menu
Menu

Mesto pripravuje na víkend dvanásť odberných miest

Prečítať článok

(ako) – Prešovská radnica zabezpečí bezplatné antigénové testovanie pre verejnosť počas víkendu 13. a 14. februára 2021. Zriadených bude 12 odberných miest, ktoré budú vytvorené na prešovských základných školách. Jednotlivé odberné miesta budú otvorené v sobotu aj v nedeľu od 8:00 do 17:00 s výnimkou prestávky od 12:00 do 12:45. 

Pozor, odbery budú vykonávané počas obidvoch dní len do 17-tej hodiny. Ako informoval hovorca mesta Vladimír Tomek, víkendové testovanie na prešovských základných školách je určené predovšetkým pre ľudí, ktorí potrebujú test za účelom cesty do zamestnania a nestihli sa dať otestovať počas pracovného týždňa, respektíve nenašli voľné termíny odberov na súkromných odberných miestach. Prešov sa v rámci Covid automatu aktuálne nachádza v treťom stupni varovania, kde negatívny test na ochorenie COVID-19 platí 7 dní s účinnosťou od 15.2.2021.

Registrujte sa vopred

Na všetkých odberných miestach bude fungovať online registračný systém na antigénové testovanie. Stačí vyplniť registračný formulár na web stránke https://trustoneapp.com/registration/slovakia/ a následne si stiahnuť aplikáciu do smartfónu. Do samotnej aplikácie sa každý užívateľ prihlási pomocou prístupových údajov, ktoré budú zaslané na e-mailovú adresu uvedenú pri registrácii.

Po prihlásení do aplikácie každý užívateľ uvidí svoj vlastný vygenerovaný QR kód, ktorým sa preukáže priamo na odbernom mieste. QR kód umožní pracovníkom na odberných miestach rýchlejšie vybaviť záujemcov o testovanie, vďaka čomu sa skráti aj doba čakania ľudí v radoch.

Výhodou pre všetkých občanov, ktorí sa zaregistrujú na testovanie prostredníctvom aplikácie bude aj to, že nemusia čakať na výsledky svojho testu na odbernom mieste, pretože certifikát s výsledkom nájdu krátko po odbere v elektronickej forme priamo vo svojej aplikácii TrustOne.

V prípade potreby si môžu užívatelia odoslať svoj elektronický certifikát z aplikácie priamo na mail vo formáte pdf a pohodlne si ho vytlačiť. Na vyžiadanie dostanete certifikát aj v papierovej forme priamo na odbernom mieste.

Všetkým občanom, ktorí sa už pomocou aplikácie TrustOne zaregistrovali pri predchádzajúcich kolách testovania v Prešove, ich QR kód v mobile platí naďalej a nemusia registráciu opakovať.

Odberné miesta 13. 2. a 14. 2.2021:

 1. ZŠ Bajkalská, Bajkalská 29
 2. ZŠ Šmeralova, Šmeralova 25
 3. ZŠ Mirka Nešpora, Mirka Nešpora 2
 4. ZŠ Prostějovská, Prostějovská 38
 5. ZŠ Matice Slovenskej, Matice slovenskej 13
 6. ZŠ Čsl. Armády, Odborárska 30
 7. ZŠ Kúpeľná, Kúpeľná 2
 8. ZŠ Važecká, Važecká 11
 9. ZŠ Lesnícka, Lesnícka 1
 10. ZŠ Májové námestie, Májové námestie 1
 11. ZŠ Šrobárova, Šrobárova 20
 12. ZŠ Sibírska, Sibírska 42