Skip to content
Menu
Menu

Na najbližšie dni má župa k dispozícii viac ako 17-tisíc vakcín

Počas najbližšieho očkovacieho turnusu od soboty do piatka je kraj pripravený vyočkovať vyše 17-tisíc vakcín proti koronavírusu. Veľkokapacitné očkovacie centrá sú vo zvýšenej miere pripravené najmä na preočkovanie druhou dávkou vakcíny proti koronavírusu. Výjazdová očkovacia služba vyočkuje rekordných vyše 2 400 vakcín vo vyše 20 lokalitách.

Najbližší víkend (19. – 20. júna) budú otvorené tri veľkokapacitné očkovacie centrá (VKOC), a to v Prešove, Poprade a Humennom. Centrum v Starej Ľubovni je pripravené vakcinovať od pondelka 21. júna do stredy 23. júna, VKOC v Bardejove, kde sa v nedeľu 13. júna pilotne očkovalo vakcínou Sputnik V, ostáva tento víkend zatvorené. Avšak čakatelia na očkovanie či preočkovanie z tohto okresu (približne 180 ľudí) budú vybavení v prešovskom VKOC. V  centrách sa podá spolu približne 14 580 vakcín.

Prešovské centrum v Športovej hale Hotelovej akadémie bude otvorené počas oboch víkendových dní. V sobotu 19. júna má k dispozícii 3 200 vakcín AstraZeneca na preočkovanie. V nedeľu 20. júna 2 780 vakcín Pfizer/BioNtech, z toho 180 vakcín od tohto konzorcia je určených pre záujemcov z okresu Bardejov.

VKOC v Poprade bude vakcinovať celý víkend a aj pondelok 21. júna. Vakcínou Pfizer/BioNtech v sobotu 19. júna s alokáciou 1 600 vakcín, pričom pôjde o očkovanie jej prvou dávkou aj preočkovanie. A v nedeľu a pondelok (20. a 21. júna) vakcínou AstraZeneca (spolu 2 200 vakcín), ktorou sa preočkujú čakatelia na druhú dávku.

Podobná situácia bude aj v centre v Humennom. V sobotu 19. júna sa tu bude očkovať a preočkovávať vakcínou Pfizer/BioNtech (1 500 vakcín). Následne v nedeľu a pondelok sú  očkovacie tímy pripravené  preočkovať vakcínou AstraZeneca spolu 2 100 čakateľov.

VKOC v Starej Ľubovni bude v nadchádzajúci pracovný týždeň očkovať až tri dni, od pondelka 21. júna do stredy 23. júna. Kým v pondelok pôjde o očkovanie a preočkovanie vakcínou Pfizer/BioNTech (400 vakcín), v utorok a stredu sa tu bude preočkovávať AstraZanecou (spolu  800 vakcín).

VKOC v Bardejove ostáva pre tento víkend zatvorené z dôvodu nenaplnenia minimálnych kvót potrebných pre jeho spustenie.

Mobilné očkovacie jednotky PSK sa počas najbližšieho očkovacieho turnusu pripravené vyočkovať až 2 450 vakcín Pfizer/BioNtech. V sobotu 19. júna budú v Spišskej Starej Vsi, Haligovciach, Hermanovciach, Malom Šariši a Hankovciach, o deň neskôr v Malcove, Chlmci, Svite, Spišskej Teplici. Po pondelňajšej prestávke budú mobilné tímy pokračovať v utorok 22. júna individuálne v Poprade, Spiššskom Bystrom, Kravanoch, nasledujúci deň (23. júna) v Medzilaborciach, kde bude zriadené jednodňové veľkokapacitné centrum na preočkovanie a tiež vo Volici, Slovenskej Volovej a Ohradzanoch. Vo štvrtok 24. júna je naplánované vakcinovanie v Terni, Záhradnom, Demjate a Tulčíku a v piatok 25. júna v Zámutove, kde budú zaočkovaní aj ľudia z Čivavy.

Z 2 450 alokovaných vakcín je 2 150 určených na preočkovanie.

Daša Jeleňová
hovorkyňa PSK