Skip to content
Menu
Menu

Obnovia zastávku MHD na Čiernom moste

Prečítať článok

(ako) – Tento týždeň sa začína rekonštrukcia zastávky MHD na Čiernom moste v smere do centra. Pribudne nová betónová dlažba, moderný zastávkový prístrešok a betónový odstavný pruh pre vozidlá MHD.

Ako informoval hovorca mesta Vladimír Tomek,  v čase rekonštrukcie bude nástup a výstup cestujúcich z vozidiel MHD umožnený vo vymedzenom priestore vedľa pôvodnej zastávky. Na mieste pribudne aj dočasné dopravné značenie.

„V uplynulých rokoch sa nám podarilo zrekonštruovať zastávkové pruhy v celom centre Prešova. Bez opravy zostala iba zastávka na Čiernom moste, a preto ma veľmi teší, že už čoskoro získa novú, atraktívnejšiu podobu,“ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Čo sa zmení?

Podkladová vrstva nástupišťa sa vyrovná a pribudne na ňom nová betónová dlažba. Pôvodný zastávkový prístrešok nahradí modernejší typ s oceľovou nosnou konštrukciou a plochou strechou. Tá bude spolu so zadnou stenou vyrobená z kalného bezpečnostného skla.

Chýbať nebude ani lavička so sedadlom z masívneho dreva. Nástupište pre cestujúcich spolu s rekonštruovanými časťami bude dlhé 40 metrov a široké viac ako 6,5 metra. Pribudne na ňom aj nové zábradlie, ktoré bude vyplnené tromi oceľovými rúrkami a oceľový odpadkový kôš s drevenými lamelami. Nástupná plocha bude taktiež obsahovať vodiace prvky pre slabozrakých a nevidiacich.

Rekonštrukcia zahŕňa aj odstavný pruh pre vozidlá MHD, ktorý bude vyhotovený z betónu v dĺžke takmer 41 metrov v identickom prevedení ako na protiľahlej zastávke. Nové obrubníky, dlažba a palisády v rámci cyklochodníka ostanú v pôvodnom stave.

„Zhotoviteľom stavby je spoločnosť INTERBAU s. r. o., ktorá zrealizuje práce na základe zmluvy za 50 397,96 eur s DPH,“ povedal o nákladoch na obnovu zastávky Vladimír Tomek.

Foto: presov.sk