Skip to content
Menu
Menu

Opitý vodič utekal pred policajtmi a havaroval

Prečítať článok

(ako) – V sobotu večer 26-ročný vodič v Humennom výzvu na zastavenie vozidla ignoroval a pokračoval v jazde smerom do centra mesta. Hliadka vodiča prenasledovala so služobným vozidlom, lebo jazdil nezodpovedne a arogantne.

Ako informovala prešovská krajská polícia na sociálnej sieti, vodič ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky. Viackrát prešiel do protismeru a predbiehal vozidlá cez dvojitú plnú čiaru. Pred kruhovou križovatkou narazil do vozidla značky Seat Alhambra a napokon narazil do mostového betónového piliera.

„Na mieste nehody bol podrobený dychovej skúške s výsledkom 1,13 mg/l, čo je v prepočte 2,35 promile. Opakovaná dychová skúška mala ešte vyššiu hodnotu. K zraneniu osôb pri nehode našťastie nedošlo,“ informovala polícia.

Policajti lustráciou zistili, že mladý arogantný vodič bol za obdobný čin spáchaný pod vplyvom návykovej látky v predchádzajúcich 24 mesiacoch odsúdený, kde mu bol uložený zákaz činnosti viesť vozidlá všetkých druhov na dobu 42 mesiacov, ktorý platí až do apríla 2024.

Voči vodičovi vzniesli obvinenie pre prečin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky v súbehu s prečinom marenie výkonu úradného rozhodnutia.

Foto: KR PZ Prešov