Skip to content
Menu
Menu

Pred zimný štadión v Humennom sa prišlo zaočkovať takmer 300 ľudí

Záujem o jednodávkovú vakcínu Janssen podanú „z ulice“ pretrval aj počas uplynulého víkendu. Túto službu v sobotu a nedeľu využilo v Humennom spolu 299 ľudí. V réžii Prešovského samosprávneho kraja (PSK) pokračovalo i očkovanie v obchodných centrách, kde sa počas nedele vyočkovalo spolu až 512 vakcín proti koronavírusu. 

Očkovanie z ulice v Humennom jednodávkovou vakcínou Janssen, ktoré je realizované v spolupráci Prešovského samosprávneho kraja a mesta Humenné, prebiehalo tento víkend počas soboty 25. septembra a v mierne skrátenom režime tiež v nedeľu 26. septembra.

Očkovací tím PSK pred zimným štadiónom na Chemlonskej ulici očkoval v samostatnom stane a za priaznivého počasia, čo sa podpísalo aj pod celkové čísla zaočkovaných. V sobotu ich bolo 163 a v nedeľu 136, pričom boli medzi nimi aj skupiny imobilných ľudí, pre ktorých bola v súčinnosti so Slovenským Červeným krížom – územný spolok Humenné zabezpečená bezplatná preprava na miesto očkovania. Spolu sa tak v Humennom tento víkend podalo 299 vakcín proti koronavírusu. Spolu s pilotným očkovaním spred dvoch týždňov bolo pred zimným štadiónom zaočkovaných už 756 záujemcov.

Uplynulú nedeľu 26. septembra  sa znovu očkovalo aj v obchodnom centre Eperia Shopping Mall v Prešove, kde vakcínu dostalo 303 záujemcov. V ten istý deň sa do obchodného centra Max Poprad prišlo zaočkovať 209 záujemcov.

Posledné čísla zaočkovaných prostredníctvom očkovacej služby PSK naznačujú rastúci záujem o vakcínu proti ochoreniu COVID-19. Obyvatelia kraja využívajú možnosť rýchleho zaočkovania na počkanie najmä v súvislosti so zhoršujúcou sa situáciou spojenou s pandémiou koronavírusu a za účelom dochádzania do zamestnania za hranice Slovenska.

Prešovská župa preto plánuje v očkovaní v obchodných centrách aj z ulice v Humennom pokračovať tiež nadchádzajúci víkend, pričom v teréne – priamo v obciach či firmách bude aj mobilná jednotka.

V Humennom by malo byť očkovanie realizované znovu na frekventovanej  Chemlonskej ulici vedľa známeho nákupného parku. Z priestorov pred zimným štadiónom by sa však očkovanie z dôvodu príchodu chladnejších dní malo presunúť už do interiéru. Konkrétne by malo byť realizované v priestoroch Mestskej športovej haly na Chemlonskej 7, situovanej v blízkosti štadióna. Župa pre imobilných záujemcova aj tentoraz plánuje zabezpečiť bezplatnú prepravu na očkovanie v spolupráci so Slovenským Červeným krížom – územný spolok Humenné.

Daša Jeleňová
hovorkyňa PSK