Skip to content
Menu
Menu

Prešovčania môžu využiť bezplatnú právnu pomoc

Slovenská advokátska komora každoročne organizuje Deň advokácie, v rámci ktorého advokáti poskytujú občanom bezplatnú právnu pomoc. Termín akcie je tento rok stanovený na 27.4.2022, kedy sa do nej zapojí aj mesto Prešov.

Mesto Prešov pozýva obyvateľov na Deň advokácie, počas ktorého budú advokáti poskytovať právne rady, vo veciach občianskoprávnych, pracovných či dôchodkových, priamo v priestoroch mestského úradu. Prešovčania budú môcť využiť bezplatnú právnu pomoc už 27. apríla 2022, v zasadacej miestnosti MsÚ na Jarkovej 24 (1. poschodie), v čase od 9:00 do 14:00 hod.

Odborný personál, vrátane advokátov a advokátskych koncipientov, zabezpečí Slovenská advokátska komora. Záujemcov, ktorí si prídu po dôležité rady, zároveň nasmerujú k ďalšiemu postupu, respektíve ich upozornia aj na prípadné premlčanie, alebo ďalšie okolnosti, ktoré s ich prípadom súvisia.

Deň advokácie každoročne zaznamenával veľký úspech. Naposledy sa však konal v roku 2019, nakoľko v rokoch 2020 a 2021 sa pre COVID toto podujatie v takomto formáte neuskutočnilo. V roku 2022 bude mať tento deň dvojnásobný význam, a to aj v spojitosti s krízou na Ukrajine. Poradenstvo budú môcť využiť aj ľudia utekajúci pred vojnou.

Zdroj: presov.sk