Skip to content
Menu
Menu

Pri Drevenom megafóne v Temnom lese je nová oddychová zóna

Pri obci Zlatá Baňa, v lokalite zvanej Temný les, pribudla počas jesene nová oddychová zóna, ktorá je k dispozícii pre všetkých návštevníkov známeho Dreveného megafónu. Súčasťou oddychovej zóny sú väčšie i menšie lavice, stôl a upravené ohnisko.

Oddychová zóna vznikla na pozemku obce Zlatá Baňa vedľa Dreveného megafónu, ktorý stojí bezprostredne vedľa turistickej trasy na najvyšší kopec Slanských vrchov Šimonku (1 092 m n. m.) a telesa bývalej lesnej železničky. Tá je v zime využívaná ako bežkárska trať.

 „Toto miesto je veľmi navštevované práve vďaka atrakcii, ktorá tu pribudla ešte v roku 2019. Rozhodli sme sa, že tu vybudujeme oddychovú zónu pre všetkých návštevníkov, aby bol pre nich čas prežitý v prírode ešte príjemnejší,“ vyjadril sa výkonný riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska Martin Janoško.

Súčasťou oddychovej zóny je šesť menších lavičiek v okolí ohniska, jeden veľký stôl a k nemu priľahlé dve lavice rovnakej dĺžky. Pred osadením infraštruktúry prebehla aj menšia úprava pozemku tak, aby mohli byť lavice a stôl v rovnovážnej polohe. Súčasne sa vyhĺbilo ohnisko a obložilo kameňmi. Celá oddychová zóna je obsypaná makadamom pre lepšiu stabilitu, ako aj pohyb osôb.

Oddychová zóna a obnova dreveného megafónu bola realizovaná z finančných prostriedkov Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Samotný Drevený megafón zhotovilo Občianske združenie Hlas lesa vďaka príspevku značky Birell a podpore obce Zlatá Baňa.

František Baláž
Foto: FB Hlas lesa