Skip to content
Menu
Menu

PSK bude očkovať aj počas štátneho sviatku

Prešovská župa pokračuje s očkovaním aj tento víkend. Očkovať plánuje vakcínami Janssen, Astra Zeneca a Pfizer BioNTech. Záujemcovia sa môžu nechať zaočkovať počas štátneho sviatku, aj v rámci gastro festivalu.

Prešovský samosprávny kraj (PSK) bude očkovať aj počas štátneho sviatku. V nedeľu 29. augusta preočkuje vo svojom veľkokapacitnom očkovacom centre (VKOC) v Prešove všetkých záujemcov o druhú dávku vakcíny Astra Zeneca. A to v čase od 10.00 hod. do 16.00 hod.

Napriek tomu, že kraj avizoval už minulý týždeň poslednú možnosť na preočkovanie touto vakcínou, v štátnej čakárni stále eviduje desiatky ľudí, ktorí doposiaľ druhú dávku nedostali. Samospráva tak vychádza v ústrety občanom, ktorí sa z objektívnych dôvodov nemohli doteraz dostaviť na preočkovanie.

V sobotu 28. augusta bude župa očkovať aj v obchodnom centre v Eperia Shopping Mall na sídlisku Sekčov v Prešove. A to od 10.00 hod do 18.00 hod. bez nutnosti registrácie. K dispozícii má 300 dávok jednodávkovej vakcíny Janssen.

V rámci výjazdovej očkovacej služby (VOS) kraj zaočkuje aj záujemcov gastronomického Festivalu Viva Italia v Poprade, a to od stredy 25. augusta do soboty 28. augusta. Pripravených má 800 vakcín spoločnosti Johnson&Johnson. V piatok 27. augusta zavíta VOS do obce Rafajovce, Vranova nad Topľou a preočkuje aj zamestnancov firmy Tesla Stropkov. K dispozícii má spolu 100 vakcín vakcíny Pfizer BioNTech.

Lea Heilová
Oddelenie komunikácie a propagácie