Skip to content
Menu
Menu

Radnica opäť chystá štedrú večeru pre osamelých seniorov

Mesto Prešov v spolupráci so Slovenským Červeným krížom aj tieto Vianoce pripraví štedrú večeru pre osamelých seniorov. Doručíme ju priamo k nim.

Vianoce sú obdobím, keď k bohato prestretému štedrovečernému stolu zasadne celá rodina a spoločne strávi príjemné chvíle pri vianočnom stromčeku, pod ktorým si každý z jej členov nájde svoj darček.

Takéto šťastie však nemá každý a mnohí ľudia, najmä seniori, oslavujú Štedrý večer osamelo. Je preto už niekoľkoročnou tradíciou, že Odbor služieb pre občanov MsÚ v Prešove pre túto skupinu osamelých seniorov organizuje štedrú večeru. Pre hrozbu šírenia ochorenia COVID-19 sa tradičná štedrá večera seniorov za jedným stolom spoločne s vedením mesta, žiaľ, ani tento rok nemôže uskutočniť.

Mesto Prešov však seniorov opäť nenechá na Vianoce samých. Štedrú večeru im tak, ako vlani, pripraví v spolupráci so Slovenským červeným krížom – Územným spolkom Prešov a doručí ju priamo do ich príbytkov, vrátane sladkého prekvapenia.

Seniori, ktorí žijú sami a majú záujem o túto štedrú večeru, sa môžu nahlásiť do 17. decembra 2021 telefonicky na číslach 051/3100 553 alebo 051/3100 554 na Referáte starostlivosti o zdravotne postihnutých a seniorov MsÚ Prešov, prípadne e-mailom na: daniel.milenovsky@presov.sk alebo katarina.kvokackova@presov.sk

Ak vo svojom okolí poznáte osamelo žijúceho seniora, ktorý o tejto možnosti nevie a chceli by ste ho na Vianoce potešiť, využite vyššie uvedené kontakty a dajte nám o ňom vedieť.

Mesto Prešov osloví aj jednotlivé organizácie pôsobiace na území mesta Prešov, aby seniorov informovali o tejto možnosti a aby na Vianoce nezostal nikto sám.

Zdroj: presov.sk