Skip to content
Menu
Menu

Účtovníčka obrala obec o viac ako milión eur, peniaze posielala veštici

Pred dvomi rokmi otriasla Šarišskými Michaľanmi správa o miliónovej krádeži. Peniaze zmizli z obecnej kasy. Starosta Šarišských Michalian Jozef Mačo vtedy prepustil účtovníčku a podal na ňu trestné oznámenie. Kauza sa v utorok dostala pred Okresný súd v Prešove.

Hoci to na prvý pohľad vyzeralo ako jasná sprenevera, starosta už vtedy hovoril, že zamestnankyňa úradu môže byť obeťou. Na súde však odznela šokujúca výpoveď. Ako informuje portál tvnoviny.sk, účtovníčka si peniaze neužila. Skončili na ôsmich rôznych účtoch. Na ich majiteľov podala trestné oznámenie samotná účtovníčka.

​Bývalú účtovníčku mal totiž cez SMS správy vydierať súdne trestaný muž z Myjavy. Vydával sa za vešticu a sľuboval jej, že za peniaze bude robiť očistné rituály, aby sa k nej vrátil partner.

Obžalovaný sa na súde neukázal. Žiadal, aby sa pojednávalo bez jeho prítomnosti. Žena síce na pojednávanie prišla, no využila svoje právo nevypovedať, vzhľadom aj na pretrvávajúce zdravotné problémy. Ešte v čase obvinenia jej totiž v nemocnici diagnostikovali schizofréniu. Nie je už preto ani obvinená.

Obec podala na svoju bývalú účtovníčku aj žalobu zo sprenevery, sudca ju však zamietol, lebo svoj dlh uznala a dohodla sa aj na splátkach.

Obec sa síce s bývalou účtovníčkou dohodla, no ak by však mala obci vrátiť všetko, do dôchodku by musela ísť vo veku 1 077 rokov.

Zdroj : Zregionu.sk