Skip to content
Menu
Menu

V Prešove na svätej liturgii s pápežom budú potrebné stovky dobrovoľníkov

Oficiálna registrácia všetkých dobrovoľníkov počas návštevy Svätého Otca Františka na Slovensku začne už čoskoro! Svätý Otec František zavíta aj medzi gréckokatolíkov do Prešova, a to 14.septembra 2021, na sviatok Povýšenia svätého Kríža.

Na priestranstve pred Mestskou športovou halou v Prešove bude o 10.30 hod. predsedať Božskej liturgii svätého Jána Zlatoústeho, pri ktorej ohlási homíliu.

K zdarnému priebehu podujatia bude aj Prešov potrebovať niekoľko stoviek dobrovoľníkov, ktorí sa budú ochotne a pohotovo podieľať na celkovej organizácii prichádzajúcich pútnikov, ktorým tak budú nápomocní v ich potrebách.

Pozývame preto všetkých ľudí dobrej vôle a ochotného srdca od veku 18 rokov prežiť túto návštevu špeciálnym spôsobom, ktorý bude vyjadrením lásky a vernosti Bohu, Cirkvi a Svätému Otcovi. Služba dobrovoľníka je tak výzvou ukázať Božiu lásku v skrytých skutkoch pre iných.

Dobrovoľníci sa stretnú v Prešove už 13. septembra, kde sa zadelia do jednotlivých pracovných tímov a oboznámia sa so všetkými potrebnými informáciami.

Oficiálna registrácia dobrovoľníkov bude možná prostredníctvom spoločného registračného formulára, ktorý bude zverejnený už čoskoro. Ale už teraz sa môžete rozhodnúť pre túto výnimočnú službu.

Tešíme sa, že s Božou pomocou a spolu s vami budeme môcť prispieť k radostnému stretnutiu gréckokatolíkov a všetkých ľudí dobrej vôle so Svätým Otcom v Prešove pri slávení svätej liturgie. V prípade otázok je už teraz možné kontaktovať koordinátorov dobrovoľníkov za Prešov na e-mailovej adrese: dobrovolnici.presov@navstevapapeza.sk .

Koordinátori dobrovoľníkov Prešov