Skip to content
Menu
Menu

V sobotu začnú očkovať učiteľov vo veľkokapacitnom centre

(ako) – Prešovský samosprávny kraj (PSK) otvorí už túto sobotu veľkokapacitné očkovacie centrum na Baštovej ulici (vchod z Okružnej) v Prešove. Zaočkovať sa chce 1 500 učiteľov. Pilotné očkovanie zabezpečí desať zdravotníckych tímov.

Celkovo je z ministerstva zdravotníctva zakontrahovaných 1500 vakcín od Astra-Zeneca. Tie by mali poslúžiť na zaočkovanie učiteľov, ktorých zoznam zabezpečí ministerstvo školstva.

V prípade nenaplnenia kapacity očkovacieho centra bude zoznam doplnený o náhradníkov z radov učiteľov, ale aj kritickej infraštruktúry. Očkovanie by malo prebiehať od 8.00 do 17.00 hod. v kójach, teda oddelených kabínach. K dispozícii bude aj záchranná zdravotná služba.

Pokyny sú jasné

Pri vstupe do budovy sa záujemcom o očkovanie odmeria telesná teplota a skontroluje prijatá SMS, či sa nachádzajú v zozname. Následne prejdú záujemcovia o očkovanie k registrácii, odtiaľ budú smerovať priamo do vyhradenej kóji, kde ich zaočkujú. Po očkovaní zotrvajú ešte 15 minút vo vyhradenom priestore v prípade nežiadúcej reakcie na očkovaciu látku.

Centrá otvoria aj v iných mestách

Veľkokapacitné očkovacie centrum zriadila prešovská župa na pokyn ministerstva zdravotníctva. Jeho chod zabezpečí priestorovo, prevádzkovo a materiálne (t. j. stravu, administratívny tím, zdravotnícky materiál a osobné ochranné pracovné pomôcky, očkovacie vakcíny a očkovací software so zaškolením).

S očkovaním proti ochoreniu COVID-19 by mala župa pokračovať aj v ďalších veľkokapacitných očkovacích centrách zriadených v niekoľkých okresných mestách. A to pravdepodobne v Prešove, Poprade, Bardejove, Humennom a v Starej Ľubovni. Očkovať by sa malo v marci aj v apríli.

Foto: PSK