Skip to content
Menu
Menu

Vo Vita Vitalis sú zamestnanci aj klienti zdraví

(ako) – Výsledky testov na nový koronavírus u všetkých 112 prijímateľov Centra sociálnych služieb (CSS) Vita Vitalis na Volgogradskej ulici v Prešove sú negatívne. Dobre dopadli aj testy 42 zamestnancov centra sociálnych služieb, ktorí boli od stredy minulého týždňa v domácej karanténe.

Ako informovala hovorkyňa prešovskej župy Dáša Jeleňová prvotné testovanie PCR testami u 63 zamestnancov, ktorí boli prítomní v zariadení, dopadlo tiež s negatívnym výsledkom. „CSS ostáva naďalej v karanténe a funguje v sprísnenom režime do vykonania opakovaných kontrolných PCR testov, ktoré prebehne pravdepodobne v závere týždňa. Situácia v zariadení je naďalej pokojná, sledovaný je zdravotný stav zamestnancov i prijímateľov,“ uviedla Jeleňová.

Dodala, že v CSS Vita Viatalis naďalej platí zákaz vychádzok, návštev a zabezpečená je aj zvýšená dezinfekcia i dostatočný počet osobných ochranných pracovných pomôcok.

Karanténa bola nariadená preto, lebo vzniklo podozrenie z nákazy. Vo Vita Vitalis ttiž ambuloval lekár a jeho zdravotná sestra, ktorí boli pozitívne testovaní na nový koronavírus. Zdravotníci sa pravdepodobne nakazili v ich ambulancii v Chminianskej Novej Vsi, kde prijali pozitívneho pacienta, ktorý sa vrátil z Anglicka.

Vita Vitalis

Foto: archív Vita Vitalis