Skip to content
Menu
Menu

Vytrvalý dážď skomplikoval situáciu aj v Prešove

(ako) – Dnes nás privítalo slnečné ráno, ale ešte včera bola situácia v meste zlá. Počasie sa len na chvíľu umúdrilo. Meteorológovia varujú pred ďalšími zrážkami. Včera vydal Slovenský hydrometeorologický ústav výstrahu 2. stupňa pred povodňami pre okres Prešov. V teréne boli členovia DHZ aj mestská polícia.

Mestskí policajti kontrolovali hladiny všetkých vodných tokov na území mesta – riek Torysa a Sekčov, Švábskeho potoka a Teriakovského potoka. V lokalitách, kde voda zaplavila cestu, prípadne sa vyliala mimo koryta, zasahovali členovia Dobrovoľného hasičského zboru mesta Prešov.

Hasiči zasahovali na Rúrkach, aj pri železničnom podjazde na Jilemnického ulici. V lokalite Vydumanec došlo k čiastočnému zatopeniu pozemkov pri rodinných domoch a pivničných priestorov niekoľkých domov. Na Palárikovej ulici spadol strom, v dôsledku čoho bola neprejazdná časť komunikácie. Strom už odstránili hasiči, ktorým pomáhali aj príslušníci mestskej polície.

„Momentálne nie je potrebné na území mesta Prešov vyhlásiť stupeň povodňovej aktivity. Ďalší postup však bude závisieť od vývoja počasia,“ informoval hovorca mesta Vladimír Tomek.

 

Neprejazdná cesta vo Finticiach

Dopravný podnik mesta Prešov, a. s. zároveň upozorňuje cestujúcich, že z dôvodu zvýšenej hladiny rieky Sekčov a neprejazdnej cestnej komunikácie vo Finticiach premáva linka č. 21 v upravenej trase a je rozdelená na dve časti: oblasť mesta a Nižnej Šebastovej obsluhuje jeden autobus, oblasť Fintíc (cez Kapušany) obsluhuje druhý autobus.

Prestup cestujúcich z linky č. 21 do oblasti Išľa smerom do Fintíc je zabezpečený na zastávke Vranovská. Cestujúci smerujúci z mesta do Fintíc nemusia prestupovať. V smere z Fintíc do mesta je možné prestúpiť na iné linky na zastávke Vranovská.

Vodiči autobusov budú cestujúcich informovať o prestupe. Z dôvodu neprejazdnej cestnej komunikácie na Kútoch a Surdoku (zvýšená hladina rieky Sekčov) premáva linka č. 41 až do odvolania v skrátenej trase, len po zastávku Koryto. Vodiči midibusov budú cestujúcich informovať o skrátení trasy.

Foto: DHZ Prešov