Skip to content
Menu
Menu

Využite víkendovú zľavu a spoznajte Prešovský kraj za jedno euro

Pri ceste spojmi prímestskej autobusovej dopravy v rámci východného Slovenska majú rodičia s deťmi možnosť využiť víkendovú zľavu a cestovať len za jedno euro. Prešovský samosprávny kraj (PSK) a Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska (KOCR) pozývajú spoznávať krásy regiónu v rámci kampane Nadýchni sa.

Cieľom kampane je prezentovať historické, kultúrne a prírodné zaujímavosti kraja. Rodiny s deťmi môžu navyše v rámci objavovania týchto miest využiť služby prímestskej autobusovej dopravy za mimoriadne výhodné cestovné. Počas sobôt, nedieľ a štátnych sviatkov sa odvezú len za jedno euro na osobu.

„V posledných dvoch rokoch bolo odvetvie cestovného ruchu jedným z najviac postihnutých segmentov ekonomiky. Rok 2022 je rokom, v ktorom sa veci vracajú aspoň čiastočne do normálu. Návštevníkov preto pozývame objaviť krásy Prešovského kraja dvomi jednoduchými, no aktuálnymi slovami – Nadýchni sa. Naším cieľom je prezentovať pestrosť kraja, jeho pamiatky, prírodu a históriu. Na výlety do najkrajších zákutí nášho regiónu sa okrem toho môžu rodiny s deťmi dostať autobusom len za jedno euro na osobu. Vybrať sa môžu do Tatier, Bardejovských kúpeľov, Polonín, navštíviť môžu Ľubovniansky hrad, kaštieľ a skanzen v Humennom a mnoho ďalších miest. Naopak, rodiny zo vzdialenejších regiónov môžu vďaka zľave cestovať za minimálne náklady do väčších miest za kultúrou a historickými pamiatkami,“ povedal predseda PSK Milan Majerský.

Víkendový lístok si môžu zakúpiť rodičia s deťmi počas víkendov a štátnych sviatkov, cestovať však musí vždy aspoň jeden rodič a aspoň jedno dieťa do 15 rokov. Každý člen rodiny zaplatí za lístok jedno euro bez ohľadu na dĺžku trasy, spôsob úhrady cestovného či nárok na iné zľavy. Príkladom je cesta na výlet z Prešova do Bardejovských kúpeľov. Štvorčlenná rodina v zložení dvaja rodičia a dve deti zaplatia za cestu autobusom namiesto 9,20 eur len 4 eur, vďaka čomu ušetria 56,5 % nákladov.

Tipy na spoznávanie krás regiónu nájdete na www.nadychnisa.travel. „Kampaň komunikuje štyri hlavné sféry, ktorými sú história, pamiatky, príroda a zážitky v Prešovskom kraji. Ku každej sfére je pripravený špecifický prívlastok – nepoznaná história, „neokukané“ pamiatky, nespútaná príroda, neopakovateľné zážitky. V kampani sme sa zamerali aj na propagáciu menej známych lokalít v našom kraji, ktoré by sme radi dostali do povedomia verejnosti. Takéto miesta záujmu môžu byť spolu s celoslovensky známymi lokalitami veľkým lákadlom pre návštevníkov k prežitiu viacdňového pobytu či dovolenky v našom kraji,“ uviedol riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska Martin Janoško.

Prešovský samosprávny kraj financuje počas leta aj špeciálne sezónne autobusové spoje do Pienin. Na trase Stará Ľubovňa – Červený Kláštor premávajú autobusy počas sobôt a nedieľ až do 4. septembra. Na autobusové spoje sa vzťahuje štandardná tarifa prímestskej autobusovej dopravy a pri cestovaní je možné využiť aj víkendové cestovné.

Víkendové cestovné platí na celom východnom Slovensku, teda u všetkých zmluvných dopravcov Prešovského aj Košického samosprávneho kraja (SAD Prešov, SAD Poprad, SAD Humenné, BUS Karpaty, ARRIVA Michalovce a eurobus). Víkendové cestovné je výhodné najmä pri cestách dlhších ako 20 km.

Lea Heilová