Skip to content
Menu
Menu

Za tri dni v centrách prešovskej župy zaočkovali vyše 14-tisíc ľudí

(ako) – Počas uplynulých dní bol zaočkovaný rekordný počet ľudí. Prešovský samosprávny kraj vo svojich vakcinačných centrách zaočkoval viac ako 13- tisíc ľudí. Vakcínačné tímy v obciach kraja podali ďalších tisíc dávok imobilným ľuďom.

Najväčší nápor zaznamenalo VKOC Prešov, kde po druhú dávku vakcíny AstraZeneca si prišlo 4 668 ľudí. Prevažne išlo učiteľov a ľudí z kritickej infraštruktúry, taktiež vodičov hromadnej dopravy či ľudí z potravinových prevádzok, ktorí boli zaočkovaní touto vakcínou pred 10 až 12 týždňami. Počas víkendu podobne preočkovávali druhou dávkou aj záujemcov vo VKOC Humenné, kde vakcínu podali 2 942 ľuďom.

Vo VKOC Poprad prebiehalo očkovanie v sobotu 15. mája vakcínou Pfizerf/BioNtech, ktorou sa zaočkovalo 1 497 ľudí, z toho druhú dávku vakcíny dostali dvaja ľudia. Na nedeľu 16. mája bolo naplánované preočkovanie druhou dávky AstraZeneca, ktorú dostalo 1 421 ľudí.

Vo VKOC Bardejov sa očkovalo tento víkend v oba dni. V sobotu 15. mája sa tu podávala druhá dávka vakcíny AstraZeneca, a to v celkovom počte 1 203. V nedeľu sa v centre očkovalo vakcínou Pfizer/BioNtech, ktorou bolo zaočkovaných 967 ľudí.

Mobilné tímy smerovali k seniorom, ťažko zdravotne postihnutým a imobilným občanom do šiestich obcí kraja, konkrétne do Jasenova, Zborova, Lendaku, Radvane nad Laborcom, Širokého a Štrby, kde vakcínu dostalo spolu 1063 ľudí. Kraj tak od piatku 14. mája do nedele 16. mája zaočkoval spolu 14 110 ľudí.

Ako informovala hovorkyňa prešovskej župy Dáša Jeleňová, záujem o očkovanie v obciach je veľké, preto včera výjazdový tím vakcinoval aj v Ličartovciach, Drienove, Kapušanoch a Gregorovciach, kde podali sto očkovacích látok.

V Prešovskom samosprávnom kraji bolo doteraz vo VKOC zaočkovaných 84 707 ľudí, z toho 1 598 prostredníctvom výjazdovej očkovacej služby.

Foto: PSK