Skip to content
Menu
Menu

Zastávka MHD na Čiernom moste je už obnovená

(ako) – Zastávka MHD Čierny most v smere do centra mesta je po rekonštrukcii opäť v prevádzke. Cestujúci ju už môžu využívať na jej pôvodnom mieste.

Ako informoval hovorca mesta Vladimír Tomek, na nástupišti pribudla nová dlažba. Pôvodný zastávkový prístrešok nahradil modernejší typ s oceľovou nosnou konštrukciou, plochou strechou a lavičkou so sedadlom z masívneho dreva.

„Nástupište pre cestujúcich spolu s rekonštruovanými časťami je dlhé 40 metrov a široké viac ako 6,5 metra. Nástupište je vybavené takzvaným Kasselským obrubníkom, ktorý umožňuje lepšie pristavenie vozidla k zastávke, čo prinesie väčší komfort pre cestujúcich pri nastupovaní a vystupovaní,“ uviedol hovorca Tomek.

Na  mieste pribudol aj automat na cestovné lístky, nový odpadkový kôš a zábradlie, ktoré je vyplnené tromi oceľovými rúrkami. Na nástupnej ploche sú zapracované aj vodiace prvky pre slabozrakých a nevidiacich.

Rekonštrukcia zahŕňala aj odstavný pruh pre vozidlá MHD, ktorý je vyhotovený z betónu v dĺžke takmer 41 metrov v identickom prevedení ako na protiľahlej zastávke.

Zhotoviteľom stavby je spoločnosť INTERBAU s.r.o., ktorá zrealizovala práce na základe zmluvy za 50 397 eur s DPH.

Foto: presov.sk